Wielkanoc 2024

i

Autor: serwis prasowy westwingnow.pl Trendy Wielkanoc 2024

Święta

Wielkanoc 2024: Kiedy wypada? Ile dni będzie wolnych od pracy?

2024-03-01 12:51

Okres Wielkiego Postu to także czas w którym coraz bardziej wypatrujemy świąt Wielkanocnych. W roku 2024 przypadają one wyjątkowo szybko. Kiedy w 2024 jest Wielkanoc? Jakie dni będą wolne od pracy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w naszym artykule.

W Polsce tradycje wielkanocne głęboko zakorzenione są w kulturze, obejmując zarówno aspekty religijne, jak i społeczne. Jest to najważniejsze święto chrześcijańskie, które ma szczególne znaczenie dla wiernych. Kluczowe dni to Wielki Piątek, upamiętniający śmierć na krzyżu, Wielka Sobota, podczas której podczas święcenia jajek odwiedza się grób, oraz Wielka Niedziela, w której obchodzi się zmartwychwstanie Jezusa. Warto jednak pamiętać, że data Wielkanocy jest ruchoma i ustalana według kalendarza lunarno-solarnego, co oznacza, że każdego roku przypada w innym terminie.

Wielkanoc 2024 - w jakim terminie przypada?

W jakim terminie wypada Wielkanoc 2024? W 2024 roku Wielkanoc obchodzić będziemy wyjątkowo wcześnie, ponieważ na przełomie marca i kwietnia. To o kilka dni szybciej, niż w 2023 roku. Wielkanoc wypada już 31 marca. Z kolei Poniedziałek wielkanocny 1 kwietnia. 

Wielkanoc 2024 - dni ustawowo wolne od pracy?

Czy w Wielkanoc jest wolne od pracy? Warto zaznaczyć, iż ustawowo w 2024 roku w okresie świąt mamy dwa dni wolne od pracy - to 31 marca (niedziela) oraz 1 kwietnia (poniedziałek). O ile w przypadku niedzieli i tak większość osób ma wolne, o tyle w przypadku poniedziałku każdy z nas zyskuje dzień ustawowo wolny od pracy.

Nieco inaczej sytuacja wygląda za to w szkołach. Przerwa wielkanocna 2024 potrwa od 28 marca do 2 kwietnia. Daje to uczniom aż sześć dni wolnego, podczas których młodzież może naładować swoje baterie i odpocząć.

Quiz. Co wiesz o potrawach wielkanocnych?

Pytanie 1 z 10
Czym różni się barszcz biały od żurku?

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!