Wielki mecz Kolejorza przy Bułgarskiej. Lech Poznań gromi mistrza Polski!

2024-09-14 22:42

Kibice poznańskiego Lecha przeżyli niezwykły wieczór na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Kolejorz rozgromił aktualnego mistrza Polski Jagiellonię Białystok 5:0, nie pozostawiając złudzeń kto aktualnie zasługuje na pozycję lidera polskiej Ekstraklasy. Zespół ze Stolicy Wielkopolski pozostaje niepokonany na własnym stadionie.

Lech dominował od początku spotkania

Piłkarze Kolejorza świetnie wyglądali od samego początku spotkania. Bramki dla zespołu trenera Nielsa Frederiksena były tak naprawdę tylko kwestią czasu. Strzelanie na Bułgarskiej rozpoczął w 25 minucie świetnie wyglądający od początku sezonu Portugalczyk Afonso Sousa. Od 38 minuty Lechici mieli jeszcze łatwiejsze zadanie. Czerwoną kartkę otrzymał środkowy obrońca Jagiellonii Adrian Dieguez i faktycznie, Lech wyglądał jeszcze lepiej. w 41 minucie do rzutu wolnego podszedł Dino Hotic i pięknym uderzeniem pokonał bramkarza gości Maksymiliana Stryjka. Do przerwy było 2:0 dla Lecha Poznań.

W drugiej połowie Kolejorz rozgromił aktualnych mistrzów Polski

W starciu mistrza Polski z aktualnym liderem tabeli gołym okiem było widać kto rządzi w tym momencie, a kto laury święcił w poprzednim sezonie. W drugiej połowie trener Frederiksen wprowadził całą grupę zawodników rezerwowych. Bramkę na 3:0 z rzutu karnego strzelił właśnie jeden z nich, czyli Filip Szymczak, który pokonał goalkeepera rywali w 81 pierwszej minucie gry. To była zabójcza końcówka Kolejorza, bowiem Lechici strzelili jeszcze dwie bramki. Najpierw w 87 minucie samobójczego gola zdobył rezerwowy w barwach Jagiellonii Jetmir Haliti, a następnie na 5:0 podwyższył sprowadzony przed tym sezonem Filip Jagiełło. Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 5:0!

Lech Poznań utrzymał pozycję lidera. Co teraz czeka Kolejorza?

Dzięki zwycięstwu nad mistrzem Polski Lech Poznań utrzyma pozycję lidera polskiej Ekstraklasy. W następnej kolejce Lechici również przy ulicy Bułgarskiej zmierzą się z wicemistrzem Polski, zespołem Śląska Wrocław. Spotkanie odbędzie się, w niedzielę 22 września, o 17:30.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Lech Poznań - Jagiellonia Białystok!

Quiz: Czy znasz historię Lecha Poznań?