Praga Czechy

i

Autor: pixabay

Turystyka

Wielki powrót międzynarodowego połączenia. Znowu dojedziemy z Poznania do Pragi pociągiem!

2024-06-18 12:57

Baltic Express to nowe połączenie z Gdyni do czeskiej stolicy. Pociąg pojedzie przez Poznań i Wrocław. Miłośnicy Pragi będą mieć sporo okazji do odwiedzenia miasta, połączeń w ciągu dnia nie będzie brakować! Od kiedy będziemy mogli kursować ze stolicy Wielkopolski do stolicy Czech?

Pociąg z Poznania do Pragi. To powrót słynnego połączenia

Pociągi ze stolicy Wielkopolski do stolicy Czech kursowały już wcześniej, połączenie zostało jednak zawieszone tuż przed pandemią koronawirusa. Po powrocie trasy kursów nie będzie brakować. Koleje Czeskie ogłosiły, że cztery pary pociągów połączą Pragę z Wrocławiem, wszystkie będą jechać dalej do Poznania, a trasę zakończą w Gdyni. Podróż powinna nam minąć całkiem szybko, ma trwać ok. 6 godzin, czyli porównywalnie do podróży samochodem.

Od kiedy pojedziemy z Poznania do Pragi?

Przed otwarciem połączenia PLK ma wyremontować do końca roku odcinki linii 276, które wymagają najpilniejszej naprawy. Pociągi z Pragi wyjadą około godz. 7, 11, 15 i 19, ostatnie połączenie będzie kursem nocnym. W drugą stronę, z Trójmiasta pojedziemy ok. północy, 4, 8 i w południe. Nowe połączenie ma być dostępne od grudnia tego roku.

Pociąg w barwach Warty Poznań. Sprawdź galerię!  

Zabytkowy pociąg w Ciechocinku

Jaki kolor ma Twoja osobowość? 10 pytań sprawdzających!

Pytanie 1 z 10
Jaka pora roku jest Twoją ulubioną?