Trzecia fala pandemii koronawirusa nie zwalnia. Z dnia na dzień jest coraz więcej zakażonych osób. W Wielkopolsce z dnia na dzień przybywa też łóżek covidowych. Zgodnie z wydanymi decyzjami od 15 marca do dzisiaj zostało utworzonych 1018 miejsc na II poziomie zabezpieczenia dla pacjentów z COVID-19.
W Wielkopolsce na wszystkich poziomach zabezpieczenia wolnych jest 609 łóżek z 2938 dostępnych. Do niedzieli nowe miejsca dla pacjentów uruchomi:
- Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim,
- Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie,
- Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Chodzieży ,
- Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gostyniu,
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie,
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Obornikach,
- Szpital Powiatowy w Złotowie oraz Szpital w Puszczykowie.
W sumie zwiększenia dotyczą ponad 300 łóżek.
Polecany artykuł:
Wielkopolski oddział NFZ każdego dnia rekomenduje wojewodzie dalsze uruchamianie łóżek dla pacjentów leczonych z powodu COVID-19. Tylko od soboty 27 marca do końca miesiąca, wojewoda może wydać kolejne decyzje na utworzenie ponad 400 miejsc w wielkopolskich szpitalach.
Abyśmy mogli przesłać wojewodzie rekomendacje, rozmawialiśmy z dyrektorami wszystkich wielkopolskich szpitali, z każdym z nich indywidualnie omawiamy ich możliwości i potencjał. Postawa przedstawicieli szpitali jest bardzo budująca, zdecydowana większość z nich rozumie obecną sytuację i potrzeby pacjentów i stara się tak przeorganizować pracę w swojej placówce, aby wygospodarować jak najwięcej łóżek covidowych. Rozumiemy, jaki to jest wysiłek i bardzo za to dziękujemy
mówi Agnieszka Pachciarz, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
W szpitalu tymczasowym na Międzynarodowych Targach Poznańskich został uruchomiony nowy moduł, który zapewni kolejnych 28 miejsc dla zakażonych koronawirusem. Szpital dysponuje aktualnie 234 miejscami.