Wielkopolska: IMGW ostrzega przed BURZAMI Z GRADEM! Może być niebezpiecznie…

2020-06-26 9:45 DR
Burza
Autor: Canva.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie dla naszego województwa. Dzisiaj w Wielkopolsce mogą wystąpić silne opady deszczu, burze, a także grad. W jakich regionach jest największe prawdopodobieństwo wystąpienia gwałtownych zjawisk? Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

W ostatnich dniach pogoda w naszym regionie się uspokoiła. Nie było intensywnych zjawisk, które zrywały dachy czy zalewały ulice. Cały czas jednak jest spore ryzyko, że takie właśnie zjawiska wrócą do województwa Wielkopolskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Te mogą pojawić się praktycznie w całej Wielkopolsce. Zagrożony obszar jest więc naprawdę spory.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad

czytamy w ostrzeżeniu IMGW. Gwałtowne zjawiska mogą pojawić się dzisiaj między 14 a 22.

Ostrzeżenie IMGW dla Wielkopolski to ostrzeżenie pierwszego stopnia. Co to oznacza? Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.