Zachód słońca Poznań

i

Autor: Dominik Rutkowski / Radio Eska Zachód słońca Poznań

Wielkopolska: Można wchodzić do parków i lasów! W lesie nie trzeba mieć maseczki!

2020-04-20 10:57

Od poniedziałku obowiązują złagodzone obostrzenia dotyczące rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Można już wchodzić do parków i lasów. Co więcej, w lasach nie trzeba zasłaniać ust i nosa. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

To dobra wiadomość chyba dla wszystkich, którzy do tej pory prawie w ogóle nie wychodzili z domów. Od poniedziałku obowiązują złagodzone ograniczenia dotyczące poruszania się. Od dzisiaj możliwe jest przemieszczanie się w celach rekreacyjnych. Możliwe są także w parkach i lasach, które zostały symbolicznie otwarte dla mieszkańców. Co ważne, wszystkie elementy infrastruktury w miejskich parkach – przynajmniej w Poznaniu – będą dezynfekowane.

Niezależnie od obowiązujących obostrzeń, aby poznaniacy mogli czuć się bezpiecznie, Zakład Lasów Poznańskich będzie prowadził dezynfekcję leśnej infrastruktury. Odkażaniu zostaną poddane takie elementy, jak np. ławki, altanki, deszczochrony, pływające pomosty, urządzenia do ćwiczeń czy elementy ścieżek edukacyjnych oraz ścieżek w koronach drzew

informują miejscy urzędnicy.

W Dzienniku Ustaw opublikowano także rozporządzenie dotyczące częściowego zniesienia ograniczeń dotyczących rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Wynika z niego, że w lesie nie trzeba zasłaniać ust i nosa.

Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma

informuje minister środowiska, Michał Woś.

Sonda
Czy po założeniu maseczki parują Ci okulary?
Posłuchaj, jakie są objawy zatrucia alkoholowego, i na czym polega leczenie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #007