Wielkopolska: Silny wiatr i burze z gradem! Ostrzeżenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa!

2020-07-10 11:41 DR
Burza
Autor: Canva.com

Noc w Wielkopolsce może być niespokojna. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed gwałtownymi zjawiskami meteorologicznymi. Może pojawić się burza, której towarzyszyć ma silny wiatr. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

Ostatnie dni w pogodzie były bardzo spokojne. W Wielkopolsce nie występowały gwałtowne zjawiska meteorologiczne. Teraz jednak może się to zmienić. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przez silnym wiatrem i burzami na terenie całego naszego województwa. O powadze sytuacji może świadczyć fakt, że poznaniacy otrzymali już na swoje telefony ostrzeżenie od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Uwaga! Dziś (10.07) oraz w nocy silny wiatr i burze z gradem. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr

brzmi wiadomość. Informację uzupełnia IMGW, który w swoim ostrzeżeniu ostrzega, że na terenie całego województwa prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami może wystąpić grad.

To ostrzeżenie drugiego stopnia, co oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewać się można zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk wynosi aż 85%. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 14:00 do 21:00. 

Wypadek z udziałem ciężarówki US Army

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.