PSP/ zdj. ilustracyjne

i

Autor: arembowski/pixabay.com

Wielkopolska: Strażacy wyjeżdżali ponad 1600 razy do zdarzeń związanych z koronawirusem!

2020-04-15 9:30

Wielkopolscy strażacy mieli w ostatnim czasie ręce pełne roboty. W związku z panującą pandemią koronawirusa wyjeżdżali na interwencje z tym związane ponad 1600 razy.

W działania związane z koronawirusem włączyli się też wielkopolscy strażacy. Jak dotąd w działaniach tych brało udział ponad 2100 zastępów i blisko 5500 strażaków zawodowych i ochotników.

Najwięcej interwencji, bo aż 630 dotyczyło budowy i utrzymania infrastruktury przy szpitalach tzw. „polowych izb przyjęć”. W sumie strażacy ustawili 46 polowych izb przyjęć w 40 szpitalach, wykorzystując do tego 61 namiotów. Strażacy ochotnicy wyjeżdżali już 330 razy, aby informować społeczeństwo o zagrożeniach związanych z koronawirusem oraz ponad 200 razy dostarczając żywności osobom, które pozostają w kwarantannie lub w izolacji. Dostarczanie żywności realizowane przez 224 wytypowane jednostki OSP, które zostały odpowiednio wyposażone oraz przeszkolone - mówi rzecznik prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP Sławomir Brandt.

To jednak nie wszystkie interwencje strażaków. Blisko 160 z nich dotyczyło dezynfekcji.

Jednostki Państwowej Straży Pożarnej dekontaminują obiekty strategiczne tj. np. komisariat policji w Krotoszynie, czy Zdunach, szpital powiatowy w Krotoszynie, wybranych pomieszczeń w Domu Pomocy Społecznej w Psarach, natomiast jednostki ochotniczych straży pożarnych przy współpracy z samorządami przeprowadzają w wybranych gminach dezynfekcję przestrzeni publicznej.

Strażacy wspierają również szpitale dostarczając im sprzęt ochrony osobistej. Tego typu wyjazdów w Wielkopolsce było z kolei blisko 120.

Posłuchaj o działaniu ibuprofenu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Sarny spacerują po Zakopanem