Senior / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Kalisz. Oszuści nie mieli litości dla 80-latka! Senior stracił oszczędności życia!

Wielkopolska: Wszyscy pracownicy i mieszkańcy DPS-ów przeszli test na koronawirusa!

2020-05-21 15:30

20 maja zakończyła się akcja prowadzona przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Wszyscy pracownicy i mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej z Wielkopolski przeszli test na koronawirusa. Jakie są wyniki? Przeczytajcie na stronie internetowej ESKI Poznań.

Pracownicy i mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej w Wielkopolsce przeszli testy na koronawirusa! W sumie wykonano ich ponad 8 tysięcy.

Wykonaliśmy w sumie 8328 testów. W sumie wszystkie samorządowe wielkopolskie DPS-y zostały przebadane. To są 63 Domy Pomocy Społecznej

mówi wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk. Wielkopolskie DPS-y zostały też dofinansowane. W sumie na ich działania związane między innymi z koronawirsem przeznaczono ponad 700 tysięcy złotych:

Do placówek trafiło między innymi: 185 tys. maseczek, 103 tys. rękawiczek, 6,5 tys. przyłbic czy ponad 10 tys. litrów płynów do dezynfekcji.

Obecnie w kwarantannie znajdują się 2 wielkopolskie DPS-y - w Kaliszu i przy ulicy Sielskiej w Poznaniu. W kwarantannie jest 164 mieszkańców, 46 jest zakażonych koronawirusem.

Sonda
Najniebezpieczniejsza dzielnica to...
Śląscy starostwie apeluja o dodatkowy termin matur
W Lesznie lotnisko koszą... owce