Maseczka ochronna

i

Autor: Pixabay.com Maseczka ochronna

Maski ochronne OBOWIĄZKOWE? Wyjście z domu tylko z zasłoniętymi ustami i nosem!

2020-04-09 13:55

Niebawem każdy, kto będzie chciał wyjść z domu będzie musiał zaopatrzyć się w maseczkę ochronną lub inny materiał, który zakryje nos i usta. To nowe zalecenia rządu. Co jeszcze wiadomo w sprawie rządowych obostrzeń? Przeczytajcie więcej na stronie ESKI Poznań.

Obowiązkowe zasłanianie nosa i ust zostało ogłoszone dzisiaj na konferencji po spotkaniu Rządowego Zespół Zarządzania Kryzysowego. O wprowadzenie takiego nakazu apelowali między innymi lekarze z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia. I choć maseczki zapewnią nam tego, że na pewno nie zakazimy się koronawirusem, to mogą one zminimalizować ryzyko.

Od przyszłego czwartku będziemy wprowadzać obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Pozwoli to chronić nie tylko nas, ale też innych przed nami

mówił na konferencji prasowej minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Nakaz zakrywania nosa i ust ma obowiązywać każdorazowego wyjścia z domu, niezależnie od jego celu. Nowe przepisy mają wejść w życie dopiero po świętach, więc jest jeszcze trochę czasu, by zaopatrzyć się w maseczki. Gdzie kupić maseczki w Poznaniu?

>> Koronawirus. Posłuchaj, jakie przedmioty trzeba dezynfekować. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Najszybszą opcją jest oczywiście wizyta w aptece. Tam jednorazowe maseczki można kupić od 7 złotych za sztukę. W sklepach, ale też na lokalnych grupach czy w serwisach aukcyjnych (Allegro, OLX) dostępne są również maseczki bawełniane, które trzeba często prać i dezynfekować. Maseczkę można również zrobić samemu w domu, wykorzystując do tego chociażby nieużywaną koszulkę. 

Posłuchaj jak uniknąć zakażenia norowirusami. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Znasz swoje prawa? Sprawdź, za co policjant może Cię ukarać

Pytanie 1 z 7
Czy policjant może zatrzymać Cię za wyprzedzenie radiowozu?

ZOBACZ TAKŻE:

Jak zrobić maseczkę ochronną na twarz w 30 sekund