Podróże

Wieża widokowa na Szachtach w Poznaniu robi piorunujące wrażenie! To idealne miejsce na spacer. Jak tam dojechać?

2024-05-10 13:33

Szachty w Poznaniu to jedno z bardziej urokliwych miejsc w stolicy Wielkopolski. Od jakiegoś czasu jest tam również wieża widokowa, o której wiele osób nie miało zielonego pojęcia. Jak tam dojechać? Gdzie się znajduje? Podpowiadamy, jak tam dojechać!

Szachty w Poznaniu to bardzo popularne miejsce. Od jakiegoś czasu funkcjonuje tam również widokowa, z której korzysta coraz więcej osób. Nic dziwnego. W końcu punktów widokowych w stolicy Wielkopolskich nadal brakuje. Tu oprócz panoramy Poznania można podziwiać piękną przyrodę z lotu ptaka. Okoliczne tereny są bardzo fajne na przykład na rodzinny spacer. W okolicy znajduje się wiele zbiorników wodnych, które - szczególnie z góry - robią ogromne wrażenie.

Poznań: Wieża widokowa na Szachtach – gdzie się znajduje?

Wieża widokowa na Szachtach znajduje się w okolicach osiedla Fabianowo-Kotowo. Najlepiej dojechać tam samochodem. Trzeba kierować się ulicą Głogowską w stronę Komornik. Następnie trzeba zjechać na ulicę Kowalewicką i skręcić na Modlibowskiej. Auto można zostawić przy ulicy Mieleszyńskiej lub Zamiejskiej. Stamtąd do wieży widokowej jest już bardzo blisko.

Jeżeli chodzi o komunikację miejską, to najlepszy dojazd nad Szachty zapewniają autobusy linii 610, 616 i 180 - do przystanku Wykopy (na wschodzie kompleksu) lub tylko linii 180 - do przystanku Rudnicze (na zachodzie). Od strony Świerczewa można dojechać autobusem linii 175 - przystanki Koźmińska, Buczka oraz Okulickiego.

Wstęp na wieżę widokową na poznańskich Szachtach jest oczywiście bezpłatny.

Potrafisz odróżnić stopę od mili? Sprawdź

Pytanie 1 z 10
Jedna mila morska to:
Trzciny i bagno. Jezioro Słoneczne znika w oczach!