Aspiryna

i

Autor: Canva zdjęcie ilustracyjne

Domowy patent

Wrzucam jedną tabletkę tygodniowo do zlewu! Od tego czasu się nie zatyka!

Odkąd tylko dowiedziałem się o tym, że ten sposób działa cuda, używam go regularnie. Chodzi o musującą tabletkę Aspiryny. Znajdziesz ją w każdej aptece, a nawet w sklepach spożywczych, nie jest ona droga i nie jest szkodliwa dla środowiska, dla nas i dla rur, a działa naprawdę cuda.

Ten sposób ma zastosowanie w zlewach i brodzikach prysznicowych!

Zatkane odpływy brodzików prysznicowych i zlewów, to zmora. Różnego rodzaju resztki jedzenia, brudy, czy włosy skutecznie zatykają odpływ wody. Jest na to wiele sposobów, zarówno domowych, jak i chemicznych. Te drugie mogą okazać się szybkie i skuteczne, ale szkodliwe dla naszego zdrowia, środowiska i nawet rur!

Wyrzuciłem chemiczne środki do odtykania odpływów!

Wszyscy znamy żrące środki, które stosujemy do odetkania odpływów w zlewach i brodzikach. Udrażniacze rur często są mocno żrące i toksyczne, co może powodować u nas skutki zdrowotne, w dodatku dostając się do środowiska niszczy go. Może także uszkodzić rury.

Kruszę tabletkę musującą, wrzucam do odpływu i dodaję gorący ocet!

Do tego, żeby w łatwy, tani, szybki i nieinwazyjny sposób rozpuścić pozostałe w odpływie włosy, resztki jedzenia i inne brudy wystarczy rozkruszyć jedną tabletkę aspiryny, wrzucić ją do odpływu, dodać gorący ocet i odczekać 15 minut, aż powstały roztwór zacznie działać. Może wydzielać się nieprzyjemny zapach, jednak nie jest on szkodliwy!

Zobaczcie, na czym jeszcze można zaoszczędzić!

Akcesoria kuchenne, dzięki którym zlewozmywak może przejąć część funkcji blatu