Rowerzyści/ zdj. ilustracyjne

i

Autor: Free-Photos/pixabay.com

Wstęp do lasów miejskich i na Wartostradę bez mandatów? Jaśkowiak pisze do policji!

2020-04-15 12:26

Jacek Jaśkowiak zwrócił się do policjantów by nie karali mandatami rowerzystów przemieszczających się po Wartostradzie i skracających sobie drogę do pracy ścieżkami leśnymi.

Prezydent o swojej prośbie poinformował na Facebooku. Tam też zamieścił pismo, które skierował do inspektora Roberta Kasprzyka, komendanta miejskiego policji w Poznaniu. Jaśkowiak chce by policja nie karała mandatami rowerzystów, którzy korzystają z korytarzy komunikacyjnych takich jak chociażby Wartostrada czy ciągi prowadzące do pracy, w przypadku kiedy ci rowerzyści jadą do pracy lub muszą załatwić niezbędne codzienne sprawy.

Przywołane powyżej ciągi zapewniają szybkie i bezpieczne, bo bez konieczności współdzielenia przestrzeni z samochodami, poruszanie się po mieście. Obecnie w wielu europejskich miastach otwierane są nowe tymczasowe ciągi rowerowe, a sami mieszkańcy są dodatkowo zachęcani do przemieszczania się na rowerach - tłumaczy w piśmie Jacek Jaśkowiak.

Prezydent dodał, że poruszając się rowerem można zachować konieczny dystans, a regularne ćwiczenia, którymi jest między innymi jazda na rowerze są kluczowe w budowaniu odporności tak bardzo potrzebnej w obecnej sytuacji.

Posłuchaj o katarze. Co zrobić by szybciej minął? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Sonda
Czy maseczki ochronne powinny być rozdawane za darmo?
COŚ DOBREGO #004