Wystawa Magdaleny Abakanowicz w poznańskim Muzeum Narodowym

i

Autor: Muzeum Narodowe w Poznaniu

Wystawa Magdaleny Abakanowicz w poznańskim Muzeum Narodowym już w niedzielę!

2021-08-07 10:48

W Muzeum Narodowym w Poznaniu będzie można zobaczyć prace jednej z najwybitniejszych polskich artystek, Magdaleny Abakanowicz.

Wystawa stanowi przegląd najważniejszych realizacji i zagadnień rozwijających się na przestrzeni lat w jej twórczości. Otwiera ją prezentacja kilkunastu monumentalnych prac artystki wykonanych w technice tkackiej, które powstały w okresie nawiązania współpracy z poznańską uczelnią artystyczną. Jest to pierwszy w Poznaniu tak duży pokaz jej wielkoformatowych tkanin. Na dalszą część ekspozycji składają się obiekty rzeźbiarskie i wieloelementowe cykle prac będące znakiem rozpoznawczym tej twórczości, m.in. Hurma, Plecy, Mutanty i Anatomia. Uzupełnieniem wystawy jest prezentacja materiałów archiwalnych związanych z działalnością pedagogiczną Magdaleny Abakanowicz w poznańskiej PWSSP.

Kuratorką wystawy jest dr Anna Borowiec, a Rafał Górczyński odpowiedzialny jest za jej aranżację. Wystawa Magdaleny Abakanowicz jest współorganizowana z Uniwersytetem Artystycznym w Poznaniu, gdzie artystka wykładała. Ponadto Magdalena Abakanowicz jest patronką UAP-u. 

Wystawę będzie można zobaczyć od niedzieli (08.08) do 24.10 br. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

sanah po Fryderykach
ZWIASTUN "Na Wspólnej" w sierpniu

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?