IO 2024

Za kobiecą czwórką udane eliminacje. Polki awansowały do finału

2024-08-06 10:33

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto zajęły trzecie miejsce w wyścigu eliminacyjnym w konkurencji K4 500 m i bezpośrednio awansowały do finału igrzysk olimpijskich. Wygrały Nowozelandki przed Hiszpankami.

Łatwo nie było. Polskie kajakarki zajęły trzecie miejsce

Polki nieco spóźniły start i przez pół dystansu płynęły na czwartej pozycji. Łatwo jednak minęły Norweżki i uplasowały się na trzecim miejscu, które gwarantowało bezpośredni awans do finału. Biało-czerwone straciły do zwyciężczyń 1,74 sekundy.

W Tokio był medal. Czy polskie kajakarki powtórzą ten sukces w Paryżu?

W półfinale wystąpią Norwegia i piąta na mecie Serbia. Trzy lata temu na igrzyskach w Tokio podopieczne Tomasza Kryka w tej konkurencji zdobyły brązowy medal.

Zobacz zdjęcia z eliminacyjnego występu polskich kajakarek!

Igrzyska Olimpijskie 2024. Kto jest na zdjęciu? Dopasuj nazwisko sportowca do fotografii

Na początek coś łatwego. Kto jest na tym zdjęciu?