Podsumowanie długiego weekendu: straż pożara interweniowała ponad 6 tysięcy razy!

i

Autor: pixabay/canva

Pogoda

Za nami armagedon pogodowy. Około 570 strażackich interwencji po przejściu burz w województwie wielkopolskim!

2024-07-11 7:12

Lato zawsze wiąże się z burzami, jednak czasami zjawiska te występują znacznie częściej. Około 570 zgłoszeń dotyczących skutków przechodzących nad całym regionem burz odebrali w środę wielkopolscy strażacy. Najwięcej interwencji odnotowano w rejonie Konina, na wschodzie województwa. Nie ma informacji, by z powodu nawałnic ktokolwiek został ranny.

Oficer dyżurny wielkopolskiej PSP przekazał PAP przed godziną 22, że do tej pory strażacy otrzymali w całym regionie łącznie około 570 zgłoszeń dotyczących skutków przechodzących nad regionem burz i wichur.

Dla całej Wielkopolski w środę wydano ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami

Najwięcej - 66 - interwencji odnotowano w rejonie Konina, 57 - w powiecie średzkim, 47 - w powiecie pleszewskim i 46 w powiecie słupeckim.

Strażacy nie mają informacji, by z powodu nawałnic ktokolwiek został ranny. Dyżurny zaznaczył, że większość zgłoszeń wymagało niewielkich interwencji i dotyczyło połamanych drzew, czy zerwanych przez wichurę części dachów.

Dla obszaru całego województwa wielkopolskiego w środę wydano ostrzeżenia przed gwałtownymi burzami. Dla północnej i zachodniej części regionu IMGW ogłosił trzeci, najwyższy w skali alert, a dla pozostałych powiatów ostrzeżenie drugiego stopnia.

Rekordowe upały w Polsce! Termometry szaleją: