Straż pożarna

i

Autor: pixabay.com Burze na Podkarpaciu. Strażacy usuwają skutki nocnych ulew

Wydarzenia

Burze nad Wielkopolską. Strażacy odebrali prawie 400 zgłoszeń!

2024-07-10 19:09

Na środowe popołudnie IMGW zapowiadało nad całą Wielkopolską burze, wiatr oraz mocne deszcze. Pierwsze skutki pogody można było poczuć już po południu. Przez całą środę straż pożarna odebrała w całym województwie około 400 zgłoszeń.

Burze nad Wielkopolską. Setki interwencji straży pożarnej

Środa była niezwykle upalnym dniem. Jednak na godziny popołudniowe IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla powiatów w niemal całym województwie.

Jak informuje wojewódzka straż pożarna zgłoszenia napływają z całego województwa. - Odnotowaliśmy je w powiatach: pleszewskim, szamotulskim, gnieźnieńskim, pilskim, złotowskim, wągrowieckim, międzychodzkim, średzkim, wrzesińskim - skomentował dyżurny wielkopolskich strażaków. Czego dotyczyły zgłoszenia? Interwencje przede wszystkim dotyczyły powalonych drzew, czy poderwanych płyt eternitu z dachu i oderwanych dachówek. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach średzkim - 52 pleszewskim - 37 i szamotulskim - 35. W powiecie nowotomyskim spadł grad wielkości pingpongowych piłek.

Według informacji, do tej pory w żadnym ze zdarzeń nie ucierpiała żadna osoba.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!