IO 2024

Zakończyły się przedbiegi w kajakarstwie. To był udany dzień dla Biało-Czerwonych

2024-08-06 13:42

Od rana do rywalizacji przystąpili liczni reprezentanci Polski. Biało-Czerwoni pokazali się z naprawdę dobrej strony. W komplecie awansowali do kolejnych rund. Czy kajakarstwo przyniesie Polsce medale podczas tegorocznych igrzysk? Tego dowiemy się w najbliższych dniach.

Za nami przedbiegi w kajakarstwie. Biało-czerwoni w komplecie awansowali do kolejnych rund!

Polskie kajakarki i polscy kajakarze mają za sobą niezwykle udany początek Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Dzień świetnie rozpoczęła nasza kobieca czwórka o czym pisaliśmy szerzej, w jednym z poprzednich artykułów. Dwie zawodniczki z tej grupy, czyli Karolina Naja i Anna Puławska wystąpiły również w przedbiegu konkurencji dwójek na 500 m. Start zakończyły awansem do półfinału igrzysk olimpijskich. Polki przegrały tylko z Niemkami Pauliną Paszek i Jule Marie Hake. W dwójkach jeszcze lepiej poszło Martynie Klatt i Helenie Wiśniewskiej, które wygrały bieg eliminacyjny w konkurencji K2 500 m. Polki wyprzedziły Szwedki o 0,02, sekundy. Trzecie miejsce zajęły Kanadyjki.

Oczyszczona z zarzutów Borowska wróciła do rywalizacji. Pewnie awansowała do półfinału!

W ostatnich tygodniach przed igrzyskami olimpijskimi jednym z najgłośniejszych tematów były zarzuty dopingowe postawione Dorocie Borowskiej. Finalnie zawodniczka została z nich oczyszczona i przystąpiła do olimpijskiej rywalizacji. Reprezentantka Poznania i Sylwia Szczerbińska miały najtrudniejsze zadanie, ponieważ potrzebowały wyścigu ćwierćfinałowego. Zakończył się sukcesem. A naszą dwójkę zobaczymy w półfinale.

Udany start zanotowali również Panowie. Jakub Stepun i Przemysław Korsak zwyciężyli w biegu eliminacyjnym igrzysk olimpijskich w konkurencji dwójek na 500 m i bezpośrednio awansowali do półfinału. Polacy pokonali o 0,01 sek. Hiszpanów, na trzecim miejscu finiszowali Kanadyjczycy.

Kiedy Biało-Czerwoni powalczą o medale?

Półfinały i finały w kajakarstwie zaplanowano na czwartek i piątek (8-9 sierpnia).

Biało-Czerwoni rozpoczęli rywalizację w kajakarstwie. Zobacz zdjęcia!