Najstarsze zapiekanki w Poznaniu

i

Autor: Agnieszka Janiszewska/ Screeny z TikToka @testeralgorytmu

TikTok

Zapiekanka z Poznania z 30-letnią tradycją. Tiktoker zrobił test smaku. Jak ocenił jedną z najstarszych budek w stolicy Wielkopolski?

Tiktoker "Tester Algorytmu" postanowił sprawdzić, jak smakują poznańskie zapiekanki z ponad 30-letnią tradycją. Jesteście ciekawi jego opinii? Co mu smakowało i jakie miał uwagi? Szczegóły w artykule.

W Poznaniu są takie miejsca, bez których topografia miasta nie byłaby taka sama. Jak wiadomo możemy wymienić Stary Rynek, Most Teatralny, Bałtyk lub Międzynarodowe Targi Poznańskie. Jest to tyko kilka znanych punktów na mapie Poznania, które znacznie wpływają na wygląd naszego miasta. Nie zapominajmy też, że podobne zadanie spełniają także obiekty gastronomiczne. Jednym z nich jest budka z zapiekankami "Teatralka", znajdująca się przy ulicy Roosevelta 10 w bezpośrednim sąsiedztwie przy Moście Teatralnym. Właśnie tam "Tester Algorytmu" spróbował legendarnej zapiekanki.

Kultowe poznańskie zapiekanki z 30-letnią tradycją. Test smaku

Na TikToku "Tester Algorytmu" jest obserwowany przez ponad 130 tysięcy internautów! Ten internetowy twórca testuje produkty spożywcze, nowości w sklepach, ale także próbuje lokalnych przysmaków. Tiktoker ocenił już rogale z nadzieniem pistacjowym z Pretty Cukierni przy ulicy Strzeleckiej w Poznaniu, o których pisaliśmy. Jednak ostatnio zrobił test smaku przy budce z zapiekankami!

Co o zapiekankach z "Teatralki" uważa "Tester Algorytmu"? - W tej budce w Poznaniu od 30 lat sprzedawane są zapiekanki i hot dogi - wyjaśnia. - Ceny zapiekanek zaczynają się od 20 zł, a hot dogów od 10 zł. Jest tu spory wybór. Zamówiłem zapiekankę z grillowaną cebulką i zapłaciłem 24 zł. Pierwszy gryz i już byłem w szoku jak dobra jest ta bagietka. Delikatnie chrupiąca z zewnątrz, ale bardzo miękka w środku. Naprawdę pycha i za to ogromny plus! - mówił tiktoker. Jednak jak się okazuje "Tester Algorytmu" miał kilka uwag, dotyczących dodatków.

- Odnośnie dodatków - tutaj zabrakło mi mocniejszego smaku. Pieczarki nie było zbytnio wyczuwalne w całej tej zapiekance. Grillowana cebulka delikatnie się "przewijała", a sera są tutaj dwa rodzaje: cheddar i mozzarella i nie było najgorzej - podsumował. - Sosy porządku, zarówno czosnkowy jaki i słodki keczup. Ogólnie zapiekanka dobra, ale fajnie jakby te pieczarki się bardziej wybijały - ocenił "Tester Algorytmu".

Co Wy na to? Zgadzacie się z taką opinią?

Z kolei nasza redakcja zrobiła test smaku w restauracji w "A nóż widelec". Jest to lokal, który otrzymał rekomendację recenzentów Michelin! Zobaczcie, jak prezentują się tam dania. 

Kultowa budka z zapiekankami zniknie sprzed Pałacu Kultury. Urzędnicy mówią, że to dobrze