Zardzewiałe czy z lampą sklejoną taśmą! TAKIE GRATY jeżdżą po Wielkopolsce!

2020-02-12 18:37 DR

Poruszając się po drogach często można spotkać auta, których stan techniczny już na pierwszy rzut oka pozostawia wiele do życzenia. Z kierowcami, którzy w podróż wybierają się takimi pojazdami postanowili walczyć policjanci.

Nie ma chyba osoby, która na swojej drodze nie spotkała samochodu w tragicznym stanie technicznym. Często już na pierwszy rzut oka widać, że auto to w ogóle nie powinno być dopuszczone do ruchu. W takich sytuacjach często wiele osób zadaje sobie pytanie „dlaczego nikt z tym nic nie robi?”. A właśnie robi. W środę policja w całej Polsce zorganizowała akcję „Truck&Bus”. Podczas niej funkcjonariusze kontrolowali samochody dostawcze, a także ciężarówki. To pojazdy, których stan techniczny powinien być idealny. Jakie są wyniki kontroli?

Na oficjalne dane musimy jeszcze poczekać, ale już teraz wiadomo, że policjanci z Wielkopolski zatrzymali kilka pojazdów, które bardziej niż na drodze powinny znaleźć się na złomowisku. Rdza, sklejone taśmą oświetlenie – to tylko niektóre z „niedociągnięć”, które odkryli funkcjonariusze.

Nawet przy bardzo dużych chęciach z naszej strony nie da się przejść do porządku dziennego przy stanie technicznym niektórych samochodów. Popękane reflektory i lampy, opony bez bieżnika, wycieki z silników, niezabezpieczone ładunki i rdza sypiąca się zewsząd

informują policjanci i publikują zdjęcia, które możecie zobaczyć w naszej galerii, na górze strony.

Policjanci zapowiadają, że takie akcje będą powtarzać. Jednocześnie funkcjonariusze przypominają, że stan techniczny aut sprawdzają także podczas rutynowych kontroli, a każdy kierowca, który jeździ autem do tego nie nadającym się, musi liczyć się z odebraniem dowodu rejestracyjnego.

ZOBACZ TAKŻE: