Autor: X Some1NamedRyan Zaskakujące sceny w trakcie Australian Open. Jack Draper wygrał mecz podbiegł do kosza na śmieci

sport

2024-01-16 10:19

Trwa Australian Open. Do zaskakujących scen doszło po meczu pomiędzy Jackiem Draperem, a Marcosem Gironem. Ten pierwszy tuż po zakończeniu spotkania podbiegł do kosza na śmieci, aby... zwymiotować! 22-latkowi udzielono pomocy medycznej.

Australian Open 2024. Potężne upały w Melbourne

Upał daje się we znaki tenisistom rywalizującym w Melbourne w wielkoszlemowym Australian Open. Brytyjczyk Jack Draper tuż po zakończeniu trwającego trzy godziny 20 minut spotkaniu z Amerykaninem Marcosem Gironem ze zmęczenia wymiotował. Tenisista po ostatniej akcji pospiesznie ruszył do siatki - do czego zachęcał również Girona - by podziękować rywalowi za grę, a następnie podbiegł do kosza na śmieci stojącego tuż przy korcie, bo musiał zwymiotować.

Jack Draper potrzebował pomocy medycznej

Jego zachowanie wywołało reakcję służb medycznych, które udzieliły mu pomocy jeszcze na korcie. Do szatni zszedł po kilku minutach odpoczynku.

Zdjęcia wymiotującego Drapera obiegły światowe media i serwisy internetowe. - Ta scena pokazuje, jak wiele kosztował 22-latka pierwszy w karierze pięciosetowy pojedynek w australijskim upale - napisał dziennik "The Times". Brytyjczyk problemy miał już w trakcie spotkania. Po drugim secie poprosił o pomoc medyczną, a fizjoterapeuta zmierzył mu ciśnienie. Draper stoczył morderczy, ale zwycięski bój i zwyciężył 6:4, 3:6, 4:6, 6:0, 6:2.

Dobra wiadomość dla wszystkich uczestników Australian Open jest taka, że od czwartku ma być chłodniej. Gdy tego dnia będzie on rozgrywał meczu 2. rundy z Amerykaninem Tommym Paulem termometry mają wskazywać ok. 20 stopni Celsjusza, czyli 10 mniej niż we wtorek.