Spis treści
Wypadek na Naramowicach w Poznaniu. Zderzenie autobusu i tramwaju
Jak przekazały służby ratunkowe, do niebezpiecznego zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 czerwca, tuż przed godziną 13:00 na skrzyżowaniu ulic Serbskiej i Naramowickiej. Ze wstępnych informacji wynika, że winę za ten incydent może ponosić osoba prowadząca autobus, która prawdopodobnie wjechała na skrzyżowanie bez zachowania należytej ostrożności.
– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący autobusem nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu tramwajowi – przekazał "Super Expressowi" podkomisarz Łukasz Paterski z poznańskiej policji.
Cztery osoby poszkodowane po zderzeniu z tramwajem w Poznaniu
W wyniku tego zderzenia ucierpiały cztery osoby. Wśród rannych znajduje się kierowca autobusu, motorniczy prowadzący pojazd szynowy, a także dwóch pasażerów podróżujących tramwajem numer 3, który zmierzał w stronę centrum miasta.
– Według wstępnych ustaleń nie są to obrażenia zagrażające życiu – dodaje policjant.
Policja ustala dokładne przyczyny zderzenia tramwaju z autobusem
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierowca autobusu podróżował sam. Siła uderzenia była na tyle duża, że tramwaj wypadł z szyn i się wykoleił. Obecnie śledczy analizują nagrania z kamer monitoringu, aby szczegółowo odtworzyć przebieg tego zdarzenia. Poinformowano również, że z uwagi na obrażenia odniesione przez motorniczego i kierowcę autobusu, nie było możliwości przeprowadzenia natychmiastowego badania alkomatem na miejscu wypadku.