Ulica Wyspiańskiego w Poznaniu

i

Autor: ZDM Poznań

Zmiany na Wildzie i Łazarzu. Od poniedziałku ponownie ruszą pracę drogowe

2021-01-03 10:33

Od poniedziałku, 4 stycznia, wraca wdrażanie nowej organizacji ruchu na Wildzie i Łazarzu, związanej z uruchomieniem Strefy Płatnego Parkowania. W pierwszej kolejności wykonawcy pojawią się na ul. Wyspiańskiego i skwerze marszałka Focha, a potem przeniosą się na ul. Dąbrówki. Prace będą uzależnione od pogody.

Pierwszy etap prac na ul. Wyspiańskiego został zrealizowany w połowie grudnia. Zmieniła się wtedy organizacja ruchu na odcinku od ul. Jarochowskiego do ul. Głogowskiej. Drugi etap obejmuje odcinek pomiędzy ulicami Reymonta i Jarochowskiego, a także skwer F. Focha. Natomiast roboty na ul. Dąbrówki będą stanowić dokończenie prac w tym rejonie – w pierwotnym, grudniowym terminie ich wykonanie uniemożliwiła pogoda.

Na ul. Wyspiańskiego zachowane zostaną dotychczasowe dwa kierunki ruchu oraz istniejące pasy dla rowerów. Na odcinku od ul. Reymonta do ul. Wojskowej zaparkować można będzie na miejscach prostopadłych po południowej stronie i równoległych po stronie północnej. Natomiast pomiędzy ul. Wojskową i Jarochowskiego wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe po obu stronach ulicy. Pojawią się również trzy miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Od ul. Iłłakowiczówny do ul. Jarochowskiego utrzymane zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h (które obowiązuje również dalej w kierunku ul. Matejki).

Ukradł 4 kredki z przedszkola

Nie zmienią się także kierunki ruchu wokół skweru marszałka F. Focha, tj. jeden kierunek od ul. Matejki w stronę ul. Wyspiańskiego i Chełmońskiego, a także jeden kierunek po południowej stronie skweru, dla jadących ul. Wyspiańskiego w stronę ul. Matejki i Głogowskiej. W tym drugim przypadku zachowany zostanie obecny podział pasów ruchu na lewoskręt w ul. Matejki, pas do jazdy prosto w kierunku ul. Głogowskiej i prawoskręt w ul. Matejki. Parkowanie będzie możliwe na miejscach równoległych po północnej i południowej stronie skweru.

Na ul. Dąbrówki obowiązywać będzie ruch dwukierunkowy od ul. Langiewicza do ul. Chłapowskiego i jeden kierunek pomiędzy ul. Pamiątkową, a Langiewicza. Fragmentem jednokierunkowym kierowcy pojadą w kierunku ul. Langiewicza. Na całym odcinku po wschodniej stronie ul. Dąbrówki wyznaczone zostaną równoległe miejsca postojowe, natomiast po stronie zachodniej będzie można zaparkować na odcinku od ul. Langiewicza do ul. Chłapowskiego, na miejscach prostopadłych. Wyznaczone zostaną także dwa miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Skrzyżowania z ul. Langiewicza i Chłapowskiego staną się równorzędne. Rowerzyści na odcinku dwukierunkowym pojadą na zasadach ogólnych, a na jednokierunkowym będą mieli do dyspozycji kontraruch.

Prace na ulicy Wyspiańskiego i na skwerze marszałka F. Focha rozpoczną się 4 stycznia, a na ul. Dąbrówki 5 stycznia. W każdym z tych miejsc powinny potrwać jeden dzień. Należy jednak podkreślić, że kluczowy wpływ na termin rozpoczęcia i zakończenia prac będzie miała pogoda. W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, tj. opadów deszczu lub śniegu, termin wdrażania zmian zostanie zaktualizowany. Dotyczy to również obowiązującego w ich trakcie zakazu zatrzymywania się.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl