Znamy zwycięzców 22. Poznań Maratonu 2023! Wygrał Erytrejczyk przed Etiopczykiem

Erytrejczyk Petro Mamu Shaku zwycięzcą 22. Poznań Maratonu 2023. Na drugim miejscu znalazł się Etiopczyk Mesfin Nigusu Tolla. Adam Nowicki został mistrzem Polski w maratonie mężczyzn. Mateusz Kaczor zdobył srebrny medal. Tak prezentują się wyniki kolejnej edycji poznańskiego maratonu.

22. Poznań Maraton i Mistrzostwa Polski w maratonie

W niedzielę, 22 października 2023 roku odbyła się 22. edycja Poznań Maratonu. Na starcie znalazło się około 5 tysięcy biegaczy, którzy o godzinie 9:00 ruszyli w miasto, by przebiec maratoński dystans. Już po ponad 2 godzinach na mecie pojawili się pierwsi biegacze.

Erytrejczyk i Etiopka zwycięzcami Poznań Maratonu

Pierwszy na mecie pojawił się Erytrejczyk Petro Mamu Shaku czasem 2:09:57, tuż za nim znalazł się na mecie Etiopczyk Mesfin Nigusu Tolla, który pojawił się na mecie sekundę później. Wśród kobiet pierwsza na mecie stawiła się Etiopka Tseginesh Mekonnin Legesse z czasem 2:27:28. Druga na mecie pojawiła się rodaczka zwyciężczyni Belay Birtukan Workineh, która zjawiła się na finiszu 3,5 minuty później.

Nowicki i Jackiewicz mistrzami Polski w maratonie

Najlepszym Polakiem i za razem mistrzem Polski w maratonie został Adam Nowicki, którzy przebiegł trasę w czasie 2:12:34, co jest piątym wynikiem maratonu. Srebrny medal zdobył Łukasz Kaczor, a brąz Yared Shegumo. Wśród pań mistrzynią Polski w maratonie została Monika Jackiewicz wyrabiając czas 2:31:15. Drugą Polką była Emilia Mazek.