piłka nożna

i

Autor: canva

Sport

Znasz przepisy gry w piłkę nożną? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

2024-05-23 13:08

Wielkimi krokami zbliżają się Mistrzostwa Europy 2024 w piłce nożnej, który w tym roku rozgrywane będą w Niemczech. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was test, w którym sprawdzić będziecie mogli swoją wiedzę z przepisów piłki nożnej. Niektóre pytania wydawać się będą banalne, na inne odpowiedzi mogą nie znać nawet najwięksi kibice. Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie z wiedzy o piłce nożnej!

Znasz przepisy piłki nożnej? Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie!

Piłka nożna, jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie, opiera się na zbiorze zasad, które mają na celu zapewnienie uczciwej i bezpiecznej gry. Przepisy piłki nożnej są ustalane przez Międzynarodową Radę Piłkarską (IFAB) i obejmują różnorodne aspekty gry.

Mecz piłki nożnej trwa 90 minut, podzielonych na dwie połowy po 45 minut, z 15-minutową przerwą między nimi. Gra toczy się na prostokątnym boisku o wymiarach od 90 do 120 metrów długości i od 45 do 90 metrów szerokości. Każda z drużyn składa się z jedenastu zawodników, w tym bramkarza, który jako jedyny może dotykać piłki rękoma w obrębie własnego pola karnego.

Piłka nożna to gra, która łączy precyzyjne przepisy z dynamiczną akcją, co czyni ją fascynującą zarówno dla zawodników, jak i kibiców na całym świecie. Znasz się na przepisach? Jeśli tak to nasz quiz nie powinien stanowić dla Ciebie problemu!

Czy znasz przepisy piłki nożnej? Sprawdź swoją wiedzą w quizie!

Pytanie 1 z 13
Jaka powinna być odległość ,,muru” od zawodnika wykonującego rzut wolny:

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!