Mieszkanie komunalne ZKZL

i

Autor: Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych Mieszkania zastępcze dla pogorzelców

Miasto

15 mieszkań komunalnych dla poszkodowanych w Poznaniu. Po pożarze na Kraszewskiego zostali bez dachu nad głową

ZKZL poinformował, że zakończył pomoc mieszkańcom, którzy utracili swoje dobytki w pożarze kamienicy przy ulicy Kraszewskiego. Kilkanaście rodzin otrzymało mieszkania komunalne w zastępstwie. Ponadto spółka zapewnia, że regularnie prowadzi kontrole budynków miejskich, oraz lokali użytkowych, w których nie znajduje większych nieprawidłowości.

ZKZL przekazało mieszkania pogorzelcom z Kraszewskiego!

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych poinformował w komunikacie o ich pomocy dla osób poszkodowanych w pożarze kamienicy przy ulicy Kraszewskiego. - Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych od początku podejmował szybkie kroki w celu zapewnienia dachu nad głową mieszkańcom poszkodowanym w pożarze przy ul. Kraszewskiego. Pracownicy spółki od początku września mieli bezpośredni kontakt z mieszkańcami. Dzięki tym rozmowom spółka mogła poznać potrzeby dotyczące nowego lokum. Następnie ZKZL oferował dostępne lokale, które były możliwie najbliżej oczekiwań osób poszkodowanych. Po kontakcie telefonicznym, pracownicy prowadzili spotkania w lokalach a następnie po akceptacji oferty podpisywana była umowa najmu. Warto podkreślić, że w lokalach wymagających odświeżenia spółka starała się w możliwie najszybszym czasie wykonać niezbędne prace, dzięki którym mieszkańcy mogli wejść do miejskiego zasobu - przekazał w komunikacie Łukasz Kubiak, koordynator ds. relacji społecznych ZKZL. Do użytku zostało przekazanych 15 mieszkań.

Dwie osoby zrezygnowały z pomocy ZKZL

Jak poinformował w komunikacie ZKZL, z 17 poszkodowanych rodzin, tylko dwie osoby nie skorzystały z oferty Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu. Te dwie osoby zdecydowały się na skorzystanie z rynku komercyjnego w poszukiwaniu nowego lokum dla siebie. - Warto podkreślić tutaj szybkość działania spółki, które obejmowały nie tylko oferowanie i oględziny lokali ale również ich przygotowanie i dostosowanie do potrzeb wprowadzających się osób. Warto również przypomnieć, że dzięki uchwale Rady Miasta Poznania osoby poszkodowane mogą liczyć na najniższą stawkę czynszu przewidzianą dla lokali socjalnych - przekazuje Łukasz Kubiak z ZKZL.

Trzy firmy dostaną pomoc od ZKZL? Co z kontrolami?

Jak informuje Kubiak, na razie jedna z firm podpisała z ZKZL umowę na lokal użytkowy, a z kolejnymi dwoma trwają negocjacje. Pozostali mają, wedle informacji Zarządu sami próbować stanąć na nogi, bez pomocy miejskiej. ZKZL sprawdza także swoje lokale. - Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych cały czas prowadzi też kontrole miejskich budynków oraz lokali użytkowych. W przeciągu miesiąca spółka skontrolowała ponad 500 budynków i ponad 500 lokali użytkowych. Kontrole nie wykazały wielkich nieprawidłowości a najczęstszym problemem było umieszczanie rowerów, wózków dziecięcych i dużych gabarytów na klatkach schodowych - przekazuje Łukasz Kubiak.

Zobaczcie inne lokale komunalne w Poznaniu