Syty_POZnan

i

Autor: Urząd Miasta Syty_POZnan

Pomoc

Akcja Syty_POZnan już od października

2023-09-20 17:20

Szkoły i przedszkola zbiorą żywność dla najbardziej potrzebujących. Akcja Syty Poznań to również zajęcia edukacyjne dla najmłodszych.

Uczniowie zbiorą żywność dla potrzebujących

Każda z chętnych placówek raz w roku szkolnym przeprowadzi zbiórkę jedzenia. Zbierane będą produkty z list przygotowanych przez organizacje takie jak Zupa na Głównym czy Pogotowie Społeczne.

Najbardziej potrzebna jest żywność z długim terminem przydatności podkreśla siostra Józefa Krupa ze zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety:

- Makarony, mąka, ryż, kasza, cukier, do smarowania jakieś masła roślinne. Również kakao, kawa, mogą być konserwy, puszki różne, bo wtedy wezmą sobie kawałek chleba i mają wieczorem coś do zjedzenia. Dziennie przychodzi 400-500 osób. Czasami więcej. To zależy od dnia. Zdarza się, że osoby starsze przychodzą 2/3 razy w tygodniu, bo nie są w stanie same dojść. Czasami wolontariusze odprowadzają też te osoby starsze. Przychodzą również matki z dziećmi w trudnej sytuacji. Nie zamykamy się na nikogo.

Do kampanii dołączyło na razie prawie 50 placówek edukacyjnych. Chętne szkoły wciąż mogą się zapisywać poprzez formularz na stronie internetowej akcji