Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska

Autor: PAP/Adam Warżawa

IO 2024

Polskie kajakarki na 5. miejscu w finale igrzysk olimpijskich. Medal był naprawdę blisko

2024-08-09 12:59

Kanadyjkarki Dorota Borowska i Sylwia Szczerbińska zajęły 5. miejsce w finale dwójek na dystansie 500 metrów. Nasze zawodniczki świetnie wystartowały będąc przez moment na medalowej pozycji. Niestety słaby finisz spowodował, że Polki spadły finalnie poza podium.

Polskie kajakarki na 5. miejscu w finale igrzysk

Polki nie należały do faworytek wyścigu dwójek C2 500 metrów. Mimo to bardzo dobrze rozpoczęły finałowy bieg i włączyły się do walki o medale. Niestety zabrakło siły w końcowym etapie wyścigu. Finalnie nasze reprezentantki zajęły 5. miejsce. Wygrały Chinki, przed Ukrainkami. Brąz dla reprezentacji Kanady. Podium w tej konkurencji jest dokładnie takie same, jak trzy lata temu na igrzyskach w Tokio.

Przed Borowską sobotni półfinał jedynek na 200 m

Kanadyjkarka Posnanii w ostatniej chwili została dopuszczona do startu w igrzyskach. W niedzielę została oczyszczona przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) z zarzutów stosowania niedozwolonych środków. Do stolicy Francji dotarła dopiero w poniedziałek, zaledwie dzień przed pierwszym startem. Trzy lata temu na IO w Tokio była czwarta w C1 200 m.

Biało-Czerwoni rozpoczęli rywalizację w kajakarstwie. Zobacz zdjęcia!

Igrzyska Olimpijskie 2024. Kto jest na zdjęciu? Dopasuj nazwisko sportowca do fotografii

Na początek coś łatwego. Kto jest na tym zdjęciu?