Pogodowy armagedon przejdzie przez Poznań? IMGW wydał trzeci stopień ostrzeżenia!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ IMGW Pogodowy armagedon przejdzie przez Poznań? IMGW wydał trzeci stopień ostrzeżenia!

Alert pogodowy

Pogodowy armagedon przejdzie przez Poznań? IMGW wydał trzeci stopień ostrzeżenia!

2024-07-10 14:57

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla całego kraju. I tutaj wcale nie chodzi o falę upałów, która jest nad Polską. Tym razem może zrobić się bardzo niebezpiecznie. O szczegółach piszemy poniżej.

Ostrzeżenie IMGW dla Poznania. Możliwe trąby powietrzne!

Od wtorku (9 lipca) obowiązuje w całej Polsce ostrzeżenie przed upałami. To jednak nie wszystko. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środowy poranek dodatkowy alert. - Prognozowane są burze, którym towarzyszyć będą ulewne opady deszczu miejscami do 55 mm, lokalnie do 80 mm oraz porywy wiatru do około 90 km/h, lokalnie120 km/h. Miejscami grad - czytamy w komunikacie, który obowiązuje w Poznaniu i w znacznej części regionu. Ponadto lokalnie możliwe są trąby powietrzne!

Ostrzeżenie ma trzeci, czyli najwyższy stopień, a prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to aż 90 procent. Alert obowiązuje w środę (10 lipca) między godz. 14:00, a 22:00.

Alert RCB dla Poznania

W związku z tak poważnym zagrożeniem mieszkańcy Poznania otrzymali także Alert RCB. - Uwaga! Dziś i w nocy burze, silny wiatr, ulewny deszcz i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - czytamy. 

Tysiące ludzi uciekają ze swoich domów w Chinach. Ulewny deszcz uderzył w Pekin