Ceny mieszkań 2024 w Poznaniu

i

Autor: pixabay.com/by-angie

WIADOMOŚCI

Ceny mieszkań 2024. Gdzie w Poznaniu są najdroższe mieszkania? Tych dzielnic unikaj! [RANKING]

2024-05-24 17:11

Ceny mieszkań w Poznaniu w ciągu roku poszybowały w górę. Średnia cena za metr kwadratowy potrafi obecnie przyprawić o ból głowy. Wiemy, w jakich dzielnicach jest najdrożej. Podpowiadamy też, gdzie średnie ceny są najniższe.

"Dzielnice grozy" w Poznaniu. Średnia cena za metr kwadratowy w Poznaniu 2024

Ceny nieruchomości w Polsce wciąż rosną. Zdaniem większości ekspertów "Bezpieczny kredyt 2 procent" znacząco się do tego przyczynił. Aktualną sytuację na rynku nieruchomości przeanalizował portal bankier.pl, korzystając z danych SonarHome.pl. W ciągu roku w niektórych dzielnicach polskich miast średnie ceny za metr kwadratowy wzrosły o kilkadziesiąt procent! W Poznaniu rekordowy wzrost wyniósł ponad 34 procent!

W zestawieniu uwzględniono średnie ceny mieszkań w grudniu 2023. - Przed rokiem próg 10 tys. zł/m kwadratowy przekraczała jedynie średnia cena ofertowa notowana na osiedlu Ławica. Obecnie taki stan rzeczy utrzymuje się w 13, czyli ponad jednej trzeciej poznańskich dzielnic - alarmują autorzy analizy.

- Do grona poznańskich "dziesięciotysięczników" za sprawą wzrostów stawek przekraczających 20 proc. doszusowały m.in.: Stary Grunwald, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Wola, Rataje, Stare Winogrady czy Naramowice. Nominalnie mieszkania z drugiej ręki w grudniu 2023 r. wyceniane były średnio nawet o 2,6 tys. zł/mkw. wyżej niż przed rokiem - dodali.

Gdzie w ostatnich 12 miesiącach ceny wzrosły najbardziej? Zobaczcie sami!

Najtańsze mieszkania w Poznaniu 2024. Gdzie najmniej za metr kwadratowy?

Gdzie obecnie zapłacimy najmniej za metr kwadratowy w Poznaniu? Tak prezentuje się podium!