Straż pożarna

i

Autor: OSP Deszczno / www.facebook.com Podkarpaccy strażacy podsumowują święta.

Wydarzenia

Chciał ogrzać zapalniczką flamaster. Przez przypadek spalił zabytkową willę

2024-07-11 13:36

19-letni mieszkaniec Suchego Lasu (pow. poznański) okazał się sprawcą podpalenia zabytkowej willi w Jelonku – poinformował w czwartek oficer prasowy poznańskiej policji sierż. sztab. Łukasz Paterski. Mężczyzna próbował ogrzać zapalniczką flamaster, by podpisać drzwi opuszczonego budynku; pisak zaczął się palić.

19-latek przypadkowo spalił zabytkową willę

Pożar zabytkowej willi miał miejsce pod koniec czerwca. Zniszczeniu uległa większa część budynku. Straty są wciąż szacowane.

Sprawca pożaru został ustalony m.in. dzięki nagraniom z monitoringów. 19-latek zatrzymany przez policjantów z Suchego Lasu usłyszał zarzut nieumyślnego zniszczenia mienia z Ustawy o Ochronie Zabytków. Przyznał się. Grozi mu do 2 lat więzienia.

- Młody mężczyzna przebywał w budynku w towarzystwie trzech innych osób. Postanowił pójść na piętro, aby na drzwi nanieść flamastrem swoją twórczość. Kiedy ten przestał pisać, sięgnął po zapalniczkę. Postanowił nią podgrzać pisak sądząc, że ten ponownie zacznie działać. Na jego nieszczęście flamaster zajął się ogniem – podał Paterski.

19-latek rzucił niedogaszony przedmiot na podłogę. Pomieszczenie zaczęło się palić. Młodzi ludzie wezwali służby na miejsce, ale sami uciekli.

Z ogniem walczyło 11 zastępów straży pożarnej. Straty są jeszcze szacowane. Sierż. sztab. Łukasz Paterski powiedział, że mogą one wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Najpiękniejsze pałace w Wielkopolsce! Zobacz je w naszej galerii!