Historia cmentarza Bożego Ciała w Poznaniu
Nekropolia na Wildzie powstała jeszcze podczas zaboru niemieckiego, w 1912 roku. Pierwotnie jego wielkość wyznaczono na 6,5 hektara powierzchni. 20 lat później powiększono go do 8,6 hektara. Po 56 latach użytkowania cmentarz został wyłączony z użytkowania i chowania zmarłych z okolicy. Dzięki staraniom proboszcza, księdza Wojciecha Maćkowiaka ponownie zaczęto na tym cmentarzu odprawiać pogrzeby od 2001 roku. Kolejni zmarli idą na ostatnią drogę w tym miejscu po dziś dzień.
Pochowani zasłużeni mieszkańcy Wildy i całego Poznania
Na cmentarzu przy ulicy Bluszczowej w Poznaniu pochowanych jest wielu powstańców wielkopolskich, wybitnych naukowców, w tym socjologów, inżynierów, profesorów, archiwistów, lekarzy czy malarzy. Pochowani są tam także sportowcy, w tym polscy olimpijczycy. Znajdują się tam także szczątki m.in. osób, które zginęły podczas II wojny światowej, między innymi w nazistowskich obozach koncentracyjnych.
Przygotowania do święta Wszystkich Świętych na wildeckim cmentarzu
Choć do uroczystości Wszystkich Świętych pozostały jeszcze dwa tygodnie, to są już tacy, którzy już dzisiaj, tak jak regularnie dbają o groby najbliższych, sprzątając wokół, tak by nie mieć dużo pracy już przed samym 1 listopada. Zwłaszcza, że z drzew zaczęły już opadać pierwsze liście, to regularne dbanie o miejsce spoczynku naszych bliskich jest wręcz wskazane i tak też jest na cmentarzu przy ul. Bluszczowej, gdzie pojawiły się już pierwsze osoby robiące porządki na i wokół nagrobków.