W tych wielkopolskich miastach odnotowano największy spadek liczby mieszkańców
Statystyki dla Wielkopolski nie wyglądają najlepiej. Zmniejszenie się liczby mieszkańców dotyczy aż 111 ze 121 miast. Pod względem liczby osób największy spadek odnotowano w Poznaniu (-2288 osób), co oczywiście wiążę się ze zdecydowanie największą liczbą mieszkańców żyjących w stolicy Wielkopolski, na tle pozostałych miejscowości. Na drugim miejscu znalazł się Kalisz, z którego ubyło 1174 osób. Podium uzupełnił Konin (-963 osoby). Pełne zestawienie znajdziecie w naszej galerii.
Warto się przyjrzeć również procentowemu wynikowi. W tym przypadku sytuacja najgorzej wygląda w Przedeczu. Liczba mieszkańców zmniejszyła się tam aż o 2,67 proc. Niewiele lepiej jest w Wieleniu - 2,17%. Spadek o 2% odnotowano w Kleczewie. W przypadku powiatowych statystyki przedstawiają się najgorzej dla: powiatu kolskiego ((spadek ludności o 1 proc.), gostyńskiego (0,73 proc.) i chodzieskiego (0,73 proc.).
Na mapie Wielkopolski są wyjątki. W tych miastach liczba ludności wzrosła
Statystyki przedstawiają się negatywnie dla większości miejscowości. Na mapie Wielkopolski można znaleźć wyjątki, w przypadku których odnotowano wzrost liczby mieszkańców. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Książ Wielkopolski - wzrost o 380 osób. Ma to jednak związek z powiększeniem granic. Na kolejnych lokalach znajdują się Skoki (o 46 osób), Nekla (o 32 osoby), Rakoniewice (o 28 osób) i Krobia (o 15 osób). W przypadku Pobiedzisk, Jaraczewa, Pogorzela i Jarocina mowa o wzroście wynoszącym między 5 a 8 osób. Brak zmian zanotowano w Czerniejewie. Jeśli chodzi o powiaty to większą liczbą mieszkańców mogą się pochwalić powiaty: poznański (o 1,25 proc.), leszczyński (0,91 proc.) i średzki (0,17 proc.).
W tych wielkopolskich miastach ubyło najwięcej mieszkańców. Zobacz galerię!
