Zatrucie tlenkiem węgla latem pod Stęszewem

i

Autor: Ochotnicza Straż Pożarna w Stęszewie / Facebook Latem także czad jest niebezpieczny

Straż pożarna

Czad atakuje nie tylko w sezonie zimowym. Pod Poznaniem w wyniku zatrucia tlenkiem węgla kobieta trafiła do szpitala

Zatrucia tlenkiem węgla są zmorą okresu jesienno-zimowego. Szczególnie w domach ogrzewanych gazem możemy być zagrożeni tym bezbarwnym i bezwonnym gazem. Czad, jak się okazuje atakuje także latem, w końcu np. dogrzewamy wodę do kąpieli. Tak było we wtorek, 9 lipca pod Stęszewem, przez co jedna osoba trafiła do szpitala.

Trujący tlenek węgla także latem

Zatrucia tlenkiem węgla to zmora jesieni i zimy. Jednak jak się okazuje, także latem może dojść do takich sytuacji. Tak też się stało we Wronczynie w gminie Stęszew. - W godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani przez SKKM w Poznaniu do zatrucia tlenkiem węgla w miejscowości Wronczyn przy ulicy Głównej - czytamy w komunikacie Ochotniczej Straży Pożarnej w Stęszewie na Facebooku.

Jedna osoba zatruła się czadem

OSP Stęszew dodaje, że - Poszkodowana została jedna osoba, która została zabrana przez przybyły ZRM - czytamy w komunikacie. O sprawę zapytaliśmy także poznańską PSP. - Jechaliśmy do pomocy pogotowia ratunkowego, na ich prośbę. Na sprawdzenie czy istnieje w budynku zagrożenie, gdyż miernik w mieszkaniu wskazał 40 ppm tlenku węgla w powietrzu - przekazał nam ogn. Marcin Tecław, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Pamiętajmy o zagrożeniu tlenkiem węgla także latem

Poznańska straż pożarna apeluje do mieszkańców! - Należy pamiętać, że sezon letni nie różni się niczym od sezonu zimowego. Urządzenia grzewcze, które mamy w mieszkaniach, używają gazu. Apelujemy, by konserwować i serwisować urządzenia grzewcze zgodnie z zaleceniami producenta. A także dokonywać obowiązkowych przeglądów przewodów kominowych (wentylacyjnych, spalinowych, czy dymowych). To jest profilaktyka, która jest wymagana od nas przepisami i zasadami bezpiecznego życia, żeby się uchronić przed negatywnymi skutkami czadu w powietrzu. Tak jak zawsze apelujemy, by wyposażać się w odpowiednie czujniki, które zastępują nasze zmysły, gdyż czad jest gazem bezwonnymi bezbarwnym, w związku z tym ten czujnik informuje nas o zagrożeniu - przekazuje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Zobaczcie zdjęcia z pożaru w Wielkopolsce