Damian Wrzesiński

i

Autor: fot. Tomasz Radzik/Super Express Damian Wrzesiński 5 marca zmierzy się z Robinem Zamorą

Sport

Damian Wrzesiński powalczy o pas mistrza świata. Życiowa szansa przed bokserem z Poznania

2023-05-27 19:21

Damian Wrzesiński to obecnie jeden z najlepszych polskich pięściarzy. Bokser mieszka w Poznaniu, a już w sobotę (27 maja) stoczy w Belfaście walkę o pas mistrza świata IBO! Jego przeciwnikiem będzie Anthony Cacace. Gdzie oglądać walkę Wrzesiński - Cacace?

Damian Wrzesiński powalczy o pas IBO

Damian Wrzesiński (26-2-2, 7 KO) będzie walczyć o pas mistrza świata IBO. Bokser z Poznania zmierzy się 27 maja w Belfaście z Anthony Cacace (20-1, 7 KO). - Mamy to ! Walka o mistrzostwo świata IBO Anthony Cacace vs Damian Wrzesiński - 27.05 w Belfaście. Zawsze trzeba marzyć i wierzyć! - napisał w połowie kwietnia w swoich mediach społecznościowych Mariusz Grabowski, który jest promotorem Wrzesińskiego.

Damian Wrzesiński - Anthony Cacace

Damian Wrzesiński od kilku tygodni przygotowuje się do walki swojego życia. Jeszcze przed wylotem do Belfastu porozmawialiśmy z bokserem z Poznania. - Mistrzostwo świata to było zawsze moje marzenie. Całe życie na to pracowałem i chce to zrobić - mówił nam 35-latek. Cały wywiad z Damianem Wrzesińskim przeczytacie TUTAJ.

Damian Wrzesiński - Anthony Cacace. Gdzie oglądać?

Wielu kibiców pięściarza z Poznania zadaje sobie pytanie, gdzie oglądać walkę Wrzesiński - Cacace? Niestety nie mamy dobrych wieści. Żadna polska stacja telewizyjna nie nabyła praw do pokazywania gali z Belfastu. Walkę można oglądać jedynie za pośrednictwem platformy streamingowej ESPN+, o czym poinformował sam Wrzesiński.

Damian Wrzesiński - kariera

Damian Wrzesiński ma 35 lat i urodził się w Złotowie na północy Wielkopolski. Pięściarz od wielu lat mieszka w Poznaniu i wspina się na bokserski szczyt. Wielkopolanin pod koniec października 2022 roku zdobył pas IBO Continental i tytuł mistrza Europy na gali w Świerardowie-Zdroju. Pokonał wówczas Łotysza Artjomsa Ramlavsa.

Pod koniec marca Wrzesiński został numerem 1 bez podziału na kategorie wagowe w Polsce. - Miła niespodzianka. Wiem, ile jeszcze pracy przede mną - napisał wówczas 35-latek, który niedługo może spełnić swoje marzenia i zostać mistrzem świata.

Wrzesiński i PEJA trzymają sztamę: Łączy nas WIĘŹ