Złotów Boxing Night za nami. Emocjonujące pojedynki rozgrzały Złotów

i

Autor: MB Złotów Boxing Night za nami. Emocjonujące pojedynki rozgrzały Złotów

Sport

Złotów Boxing Night za nami. Damian Wrzesiński nie walczył, ale emocji nie zabrakło. Zebrano wiele pieniędzy dla 5-letniej Julki

2023-05-20 18:10

Gala Złotów Boxing Night to już przeszłość. To była pierwsza historii gala boksu zawodowego w tym niespełna 20-tysięcznym mieście. Impreza była połączona ze zbiórką charytatywną dla 5-letniej Julii, którą organizuje fundacja Damiana Wrzesińskiego.

Historyczna gala Złotów Boxing Night

Gale boksu zawodowego w Złotowie to nowość. Do tej pory w tym mieście organizowane były jedynie zawody w boksie amatorskim, ponieważ miejscowa Sparta to klub, który dobrze szkoli dzieci i młodzież. Tym razem do miasta na północy Wielkopolski zawitali zawodowcy. W dużej mierze dzięki Damianowi Wrzesińskiemu, czyli wychowankowi Sparty. 35-latek miał pierwotnie wystąpić w walce wieczoru przed swoją publicznością, ale kilka dni po ogłoszeniu gali dowiedział się, że może walczyć o pas mistrza świata federacji IBO w Belfaście z Anthony Cacace.

- Jest mi niezmiernie miło, że gala jest w Złotowie, ale też przykro, że nie mogę wystąpić. Miałem propozycję nie do odrzucenia, aby spełnić swoje marzenie i zostać mistrzem świata - przyznał przed rozpoczęciem gali Wrzesiński, który był obecny na gali Złotów Boxing Night.

Zbiórka dla 5-letniej Julii ze Złotowa

Damian Wrzesiński na evencie nie był sam. Była cała Ekipa Wrzosa, czyli grupa wolontariuszy z jego fundacji, która zbierała pieniądze w szczytnym celu. Podczas złotowskiej gali zbierano datki na leczenie 5-letniej Julii, która choruje na białaczkę. Jeszcze przed pierwszym zawodowym gongiem odbyły się trzy licytacje, które poprowadził sam "Wrzos". Koszulka z autografami Lecha Poznań wylicytowana została za 3000 złotych, trening z Damianem za 4500 zł, a rękawice z podpisem Tomasza Adamka, czyli byłego mistrza świata IBF, IBO oraz WBC, za 5000 złotych.

Osiem walk na Złotów Boxing Night

Kibice zgromadzeni w hali Złotowianka zobaczyli osiem walk bokserskich. Trzy z nich były w boksie amatorskim, a wystąpili w nich zawodniczki i zawodnicy Sparty Złotów. Następnie odbyło się pięć pojedynków zawodowych. Jedną z najciekawszych walk było starcie Tomasza Nowickiego z Johanem Perezem. Pod koniec piątej rundy Polak wyprowadził potężny lewy, który powalił na deski byłego mistrza świata.

Z kolei walka wieczoru odbywała się na dystanie 10 rund, a jej stawką był pas mistrza Polski wagi junior średniej. Werdykt? Eugeniusz Macharczuk niejednogłośnie pokonał Łukasza Maćca.

Wyniki Złotów Boxing Night

Złotów Boxing Night to już przeszłość. Tak prezentują się wyniki gali:

  • Eugeniusz Makarczuk - Łukasz Maciec (Makarczuk wygrał niejednogłośnie na punkty)
  • Tomasz Nowicki - Johan Perez (Nowicki wygrał przez nokaut)
  • Kamil Kuździeń - Artjom Razhik (Kuździeń wygrał na punkty)
  • Paweł Brach - Karol Siwek (Brach wygrał na punkty)
  • Vasyl Halych - Bartosz Kwiatkowski (Halych wygrał na punkty)
Krzysztof Głowacki o odejściu z boksu: Promotor powinien zawsze wspierać