Dodawanie w pamięci
Wielokrotnie powtarzamy, że nie każdy z nas może być "orłem" matematycznym. Inni potrzebują do liczenia skupienia, jeszcze inni robią to instynktownie. Jedni potrzebują kalkulatora, drugim wystarczy kawałek papieru i ołówek, a jeszcze inni liczą w myślach. Każdy z nas jest inny i to nic złego. Jednak dodawanie to podstawa w naszym życiu. Przydaje się w sklepach, po wypłacie, gdy musimy obliczyć nasze wydatki, czy w sytuacji, gdy obliczamy czas dotarcia na miejsce. Zastosowań dodawania jest mnóstwo i nikt nigdy od tego nie ucieknie.
Liczenie w pamięci pomaga w myśleniu!
Choć nie każdy to potrafi, warto to próbować ćwiczyć. Wspomaga to nasze procesy myślowe i logiczne myślenie. Poprawia to także naszą decyzyjność i wydajność mózgu. Oczywiście warto w takich ćwiczeniach pamiętać, by nie przemęczać naszego mózgu, gdyż może to skończyć się odwrotnie do celu zamierzonego. Myślenie na liczbach wspiera procesy opóźnienia starzenia się naszego mózgu i zapobiega chorobom, takim jak Alzheimer, czy miażdżyca. Dzięki temu możemy dłużej żyć w zdrowiu i pełnej sprawności umysłowej.
Czy umiesz liczyć w pamięci?
Liczenia w pamięci powinniśmy uczyć się od dziecka. Choć dzisiaj mamy ułatwienia związane nie tylko z liczeniem w słupkach, ale i kalkulatorach na prawie każdym urządzeniu mobilnym (nawet w smartwatchach). Mimo to, nie powinniśmy zatracać tej, jakże ważnej umiejętności.