Szczepionka Moderna – co o niej wiemy? Sprawdź skład preparatu!

i

Autor: Getty Images

Dostawa Moderny nie dojechała na czas na targi! Szczepienia 1200 pacjentów przełożone!

2021-03-17 13:19

Około 1200 zarejestrowanych na szczepienie- głównie seniorów - musi poczekać o tydzień dłużej na drugą dawkę w masowym punkcie na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Na MTP na czas nie dotarła dostawa preparatu Moderny. Co dalej? Przeczytaj o tym więcej na naszej stronie internetowej!

Szczepionki dla seniorów, którym miała zostać podana druga dawka preparatu, dojadą dopiero w piątek - a to termin nadal niepotwierdzony.

Dowiedzieliśmy się o zmianie, która miała zajść - w piątek przed weekendem. Przez weekend pracowaliśmy nad tym, pytając inne punkty w kraju - czy jesteśmy w stanie od kogoś w Polsce pożyczyć taką ilość dawek. Niestety, nie udało się nam. Dlatego w poniedziałek rozpoczęliśmy żmudny proces przekładania pacjentów.  Niektóre osoby to były jeszcze osoby z grupy 0, które były szczepione Moderną 4-5 tygodni temu i z nimi był o tyle trudniejszy kontakt, że nie mieliśmy wszystkich numerów telefonu. Dlatego zdarza się, że ktoś przychodzi do punktu, bo z jakiegoś powodu zostali niepoinformowani, a my, niestety, musimy takie osoby odsyłać. 

Tłumaczy dr Daria Springer, koordynatorka punktu i dodaje, że odwołane wizyty pacjentów zostały przełożone na przyszły tydzień. Problem ze szczepieniami wystąpił wczoraj także w Szpitalu Wojewódzkim przy Lutyckiej. Na własnej skórze przekonała się o tym Maria, pracownik służby zdrowia z Poznania.

Po pojawieniu się na miejscu, dowiedziałam się, że szczepienia zostały odwołane, mimo, że wcześniej nie dostałam takiej informacji. Okazało się również, że nie ma mnie na liście osób, które tego dnia miały zostać zaszczepione. Jedna z pielęgniarek zaproponowała mi dopisanie się do listy rezerwowej. 

Do tej pory w Wielkopolsce zaszczepiono już ponad 395 tysięcy pacjentów.

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Raport z Anteny 17.03