Miasto

Fala upałów w Poznaniu. W tych miejscach mieszkańcy znajdą ochłodę [ZDJĘCIA]

2024-07-10 12:04

Mieszkańcy Poznania walczą z upałami. W najcieplejszym okresie w roku kluczową sprawą jest znalezienie miejsca, gdzie można się ochłodzić. Sprawdziliśmy dla Was gdzie w Stolicy Wielkopolski choć na moment można zapomnieć o upalę. Jest kilka opcji, w tym jedna, która czeka na nas dosłownie na ulicy!

Gdzie mieszkańcy znajdą ochłodę w Poznaniu?

Wysokie temperatury dają się nam wszystkim we znaki. Gorąco jest już teraz, a upał może nam towarzyszyć do końca lata. Schronienie przed lejącym się z nieba żarem bez problemu znajdą Poznaniacy. W mieście nie brakuje ciekawych opcji, gdzie znajdziemy trochę ochłody.

Pływalnie i baseny w Poznaniu:

  • pływalnia letnia Chwiałka codziennie w godzinach 9:00 – 19:00,
  • pływalnia letnia Kasprowicza 9:00 – 20:00,
  • pływalnia miejska Winogrady 6:00 – 22:00,
  • Termy Maltańskie - Aquapark 9:00 – 23:00 (baseny sportowe: pn. – sb. 6:00 – 23:00 nd. 7:00 – 23:00),

Kąpieliska i jeziora koło Poznania

W tegorocznym sezonie letnim w Poznaniu czynne są kąpieliska nad jeziorem Rusałka, Strzeszyńskim oraz Kierskim. Miejsca są w pełni bezpieczne, strzeżone przez minimum dwóch ratowników. Wszelkie szczegóły znajdziecie w jednym z naszych poprzednich artykułów.

W Poznaniu nie brakuje mgławic wodnych. Ochłodę znajdziesz dosłownie na ulicy!

W wybranych miejscach miasta na zmęczonych upałem czekają mgławicę wodne, które mogą pozwolić na chociaż moment ulgi od wysokich temperatur. Mgławicę znajdziecie m.in na ulicy Półwiejskiej, koło AWF-u, Avenidy, przy Dworcu Zachodnim, obok Starego Browaru, na placu Mickiewicza, Rondzie Śródka czy w okolicy Targów Poznańskich.

W tych miejscach w Poznaniu znajdziesz ochłodzenie w upalne dni! Sprawdź! 

Poznaniak pojechał na wakacje. Gwarowy quiz na lato

Pytanie 1 z 10
Nad jezioro można pojechać się wykąpać, czyli: