Gołoledź

i

Autor: Simon A. Eugster / www.commons.wikimedia.org

Policja

Fatalne skutki gołoledzi. Seria kolizji i wypadków w Poznaniu i pow. poznańskim. Do północy odnotowano aż 76 zdarzeń!

2024-01-12 9:14

W czwartek 11 stycznia Poznań zmagał się z gołoledzią. Warunki atmosferyczne były bardzo trudne. O ostrożność apelowały służby, z kolei IMGW wydało alert. Niestety, na drogach tylko do północy odnotowano aż 76 zdarzeń!

Armagedon na drodze. 76 interwencji służb po czwartkowej gołoledzi w Poznaniu

W czwartkowe popołudnie wielokrotnie ostrzegaliśmy Was przed niebezpiecznymi warunkami atmosferycznymi. Następnie dostaliśmy od Was wiele informacji z ostrzeżeniami, gdzie w mieście jest szczególnie niebezpiecznie. Mimo wszystko nie obyło się bez interwencji służb.

Warunki drogowe dla kierowców - związane z opadami marznącego deszczu - zaczęły się pogarszać już w czwartek po południu. Ok. godz. 18 w Poznaniu i powiecie poznańskim funkcjonariusze odnotowali łącznie 33 kolizje.

W piątek rano rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował, że liczba odnotywanych zdarzeń jeszcze się zwiększyła.

- W związku z wczorajszą gołoledzią, do północy mamy odnotowanych 76 kolizji i wypadków. Dotyczy to obszaru Poznania i okolicznych gmin – przekazał w piątek rano Borowiak.

Od czwartku, od godz. 18, do piątku, do godz. 2 w nocy, dla większości obszaru województwa wielkopolskiego obowiązywało wydane przez IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przed słabymi, miejscami umiarkowanymi opadami marznącego deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź. Alert obejmował swoim zasięgiem 26 powiatów zachodniej, centralnej, południowej i wschodniej części regionu.

Ogromna gołoledź w Warszawie. Wszystko pokryte lodem