gołoledź

i

Autor: Dawid Piątkowski

Uwaga

W Poznaniu jest bardzo ślisko! Te miejsca są szczególnie niebezpieczne - nasi Czytelnicy alarmują

2024-01-11 20:44

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami marznącego deszczu, które wystąpią na terenie większości wielkopolskich powiatów. W czwartkowe popołudnie w aglomeracji poznańskiej odnotowano ponad 30 kolizji. Co więcej, nasi Czytelnicy informują, gdzie jest szczególnie niebezpiecznie.

Jak informowaliśmy, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak poinformował, że około godz. 18 w Poznaniu i powiecie poznańskim funkcjonariusze odnotowali łącznie 33 kolizje. "Część jest już obsługiwana przez policjantów, ale czas oczekiwania może się wydłużać" - zaznaczył. Dodał, że wraz z pogarszającymi się warunkami liczba zdarzeń na drogach może się zwiększyć.

IMGW wydało alert

Od czwartku, od godz. 18, do piątku, do godz. 2 w nocy, dla większości obszaru województwa wielkopolskiego obowiązuje wydane przez IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia przed słabymi, miejscami umiarkowanymi opadami marznącego deszczu lub mżawki powodującymi gołoledź. Alert obejmuje swoim zasięgiem 26 powiatów zachodniej, centralnej, południowej i wschodniej części regionu.

Nasi Czytelnicy informują, gdzie w Poznaniu i okolicach jest szczególnie ślisko

Po tym, jak w mediach społecznościowych zaalarmowaliśmy o sytuacji na poznańskich drogach, dostaliśmy informacje zwrotną, gdzie panują najtrudniejsze warunki. 

Informujecie, że równie niebezpiecznie jest dla pieszych. - Chodniki szczególnie te z kostki to niebezpieczna szklanka - czytamy w informacji od jednego z Czytelników.

Podobna sytuacja jest na Podolanach i w centrum miasta. - Podolany ślizgawica.. - relacjonuje nasz Czytelnik. - Centrum szklanka iść nie idzie. Nigdzie nie posypane Jeżyce - polecam łyżwy... - dodaje inny.

Jak się okazuje trudne warunki atmosferyczne panują w wielu miastach w kraju. - Grodzisk Wielkopolski masakra. Idąc z psem na spacer kilka razy miałam sytuację baaaaardzo śliską. Dobrze że złapałam równowagę bo mogłoby to się źle. Samochody jadą chyba z 5km na godzinę... - czytamy.

Ogromna gołoledź w Warszawie. Wszystko pokryte lodem