niepełnosprawność

i

Autor: pixabay.pl

Wydarzenia

Gdzie zorganizować spotkanie dla osób z niepełnosprawnością? Politycy PO zrobili je w budynku ze stromymi schodami

2024-02-11 9:49

Poznański aktywista i radny Rataj, Łukasz Garczewski na platformie X opisał spotkanie, które zaplanowano na 8 lutego na Zwierzynieckiej 13, czyli w biurze poznańskiej Platformy Obywatelskiej. Na spotkaniu miały zostać omawiamy problemy osób z niepełnosprawnościami. Problem jednak w tym, iż sam budynek nie ma żadnej widny i aby wejść do środka trzeba pokonać wiele schodów.

Spotkanie dla osób z niepełnosprawnością w budynku... ze stromymi schodami

Łukasz Garczewski to poznański aktywista w obszarze niepełnosprawności, radnym rady osiedla Rataje i członkiem partii Lewica Razem.Na platformie X opisał on spotkanie do którego miało dość 8 lutego w siedzibie poznańskiej Platformy Obywatelskiej.

- W dniu 8 lutego Platforma Obywatelska zaprosiła osoby z niepełnosprawnościami na spotkanie. Poruszane miały być różne tematy ważne dla mieszkańców Poznania z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Organizatorzy postanowili spotkanie zorganizować w siedzibie partii przy ul. Zwierzynieckiej 13. I tu zaczynają się schody... Dosłownie - napisał radny.

Budynek przy ulicy Zwierzynieckiej 13 to zabytkowy obiekt, który nie ma windy, ale ma za to bardzo strome schody. Nie ma tutaj nawet dobrych poręczny - w ich miejsce są stare, ozdobne i zabytkowe.  Jak informuje radny szereg zasłużonych działaczy społecznych pracujących na rzecz osób z niepełnosprawnościami odmówiło udziału w spotkaniu na znak protestu.

- Ja bym bez pomocy nie był w stanie wejść do tego obiektu. Na szczęście mnie nie zaproszono, bo kto by tam chciał słuchać lewaka co się wymądrza na Twitterze - napisał radny na platformie X. Nie ukrywał on swojego oburzenia. Napisał, że morałem z tej historii jest to, że "umiejętności słuchania z troską i kiwania głową w smutnej zadumie" nie są wystarczającymi kwalifikacjami do bycia politykiem i kreowania przestrzeni i polityki miejskiej.

Spotkanie ostatecznie się odbyło... jednak w formie hybrydowej

Co ciekawe samo spotkanie doszło do skutku. O tym poinformował Jakub Kucharczyk, wiceprzewodniczący PO w Poznaniu.

- Mimo ograniczeń lokalu przy Zwierzynieckiej, który obecnie jest remontowany i przystosowywany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, spotkanie zostało zorganizowane w formule hybrydowej i cieszyło się dużą frekwencją - napisał na swoim Facebooku polityk.

Pomimo tego wiele osób nie kryje swojego oburzenia w kierunku organizatorów spotkania.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!