Poradnik studenta ZTM

i

Autor: ZTM Poznań

Gigantyczne kolejki do punktów ZTM. W Poznaniu rozpoczął się nowy rok akademicki

W poniedziałek, 3 października odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego. Tłumy studentów spotkać można w tym tygodniu nie tylko na korytarzach poznańskich uczelni, ale również w kilometrowych kolejkach do punktów obsługi klienta ZTM. Powstał internetowy poradnik jak temu zaradzić.

Problem z gigantycznymi kolejkami do punktów ZTM jest cykliczny i pojawia się co roku z początkiem października, gdy studenci wracają do miasta. Podobnego typu problem z długimi kolejkami przed punktami ZTM był również na początku września, gdy uczniowie wrócili do szkół.

ZTM w odpowiedzi na pojawiający się coroczny problem i niezadowolenie klientów w ubiegłą środę, 5 października na swoje stronie internetowej stworzyli poradnik dla studentów jak sprawnie i szybko zakupić bilety ZTM.  Okazuje się, że w niektórych przypadkach kolejek można uniknąć i załatwić wiele spraw przez internet.

Szybka obsługa przez internet

Studenci I roku mogą aktywować swoją Elektroniczną Legitymację Studencką  w systemie PEKA i korzystać z taryfy biletowej na takich samych zasadach jak posiadacze karty PEKA. Daje im to możliwość zapisania biletu okresowego lub doładowania i korzystania z tzw. tPortmonetki, dzięki której można płacić za liczbę przejechanych przystanków.

Wszystko co trzeba zrobić, to złożyć internetowy wniosek o adaptacje karty w systemie PEKA i aktywować ja w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM. Bilet semestralny można kupić przez Internet – poprzez stronę www.peka.poznan.pl oraz w biletomacie.

Jeśli chodzi o tPortmonetke Studenci chcący korzystać z 50-procentowej ulgi w naliczaniu opłat na tPortmonetce muszą zapisać to uprawnienia na karcie PEKA w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM. W przypadku braku zapisania informacji o uldze na karcie, system PEKA będzie pobierał z tPortmonetki opłatę normalną.

Więcej szczegółów o szybszym i wygodniejszym zakupie biletu ZTM znaleźć można w poradniku studenta na stronie: www.ztm.poznan.pl 

Sonda
"Poradnik studenta" to dobry pomysł?