IKEA obniża ceny ponad 500 produktów w Polsce

i

Autor: pixabay.com/autokaremcom

HANDEL

IKEA obniża ceny ponad 500 produktów w Polsce. Powód? "Nasze portfele stają się coraz cieńsze"

2023-10-11 10:19

IKEA Retail od września zainwestowała w Polsce 130 mln zł, aby obniżyć ceny ponad 500 produktów. Inwestycja w nowe niższe ceny dotyczy głównie trzech grup produktowych – najchętniej kupowanych, pomagających prowadzić lepiej pomyślane życie w domu oraz produkowanych w Polsce.

Obniżka cen w IKEA. Co kupimy taniej?

- W czasach, kiedy koszty utrzymania rosną, IKEA aktywnie angażuje się w tworzenie lepszego życia w domu dla wielu ludzi i wychodzi naprzeciw potrzebom konsumentów i konsumentek obniżając ceny ponad 500 produktów - przekazano w komunikacie. Jak podkreśliła IKEA, obniżka cen była możliwa m.in. dzięki redukcji kosztów operacyjnych i poprawieniu efektywności, czyli inwestowaniu w technologię oraz sieć magazynowo-transportową, jak również szkoleniom dla pracowników, przekształceniu roli sklepów i wprowadzeniu bardziej przystępnych, zdalnych oraz cyrkularnych usług.

Z początkiem września, czyli nowego roku sprzedażowego w IKEA, marka podjęła odważną decyzję o zainwestowaniu dodatkowych 130 mln złotych, dzięki którym obniżka cen artykułów w Polsce była możliwa. - Jesteśmy świadomi wyzwań ekonomicznych, z którymi obecnie wszyscy się mierzą. Inflacja, wzrost kosztów utrzymania, stopy procentowe... Niestety nasze portfele stają się coraz cieńsze. W IKEA pozostajemy oddani wspieraniu ludzi w ich dążeniu do stworzenia lepiej pomyślanego domu, dlatego zapewnienie przystępnej cenowo oferty, produktów i usług, stale pozostaje w centrum naszych działań - podkreśla Jordi Esquinas, dyrektor ds. działalności komercyjnej w IKEA Retail Polska. - Naszym długoterminowym celem jest utrzymywanie przystępnych cen, na które będzie mogło pozwolić sobie wielu ludzi. W IKEA uważamy, że każdy powinien mieć dostęp do dobrych artykułów wyposażenia domu - dodaje.

Inwestycja w nowe niższe ceny dotyczy głównie trzech grup produktowych – najchętniej kupowanych, pomagających prowadzić lepiej pomyślane życie w domu oraz również produkowanych w Polsce. A warto podkreślić, że prawie co piąty produkt IKEA sprzedawany na świecie produkowany jest właśnie w Polsce.

Zobaczcie na zdjęciach, jak wygląda magazyn Ikea i FM Logistic pod Warszawą.