Samolot Boeing 787

i

Autor: 787_First_Flight.jpg: Dave Sizer / www.commons.wikimedia.org

Wakacje

Jak dobrze zaplanować lot? Kiedy najlepiej myśleć o urlopie? Oto garść ciekawostek!

Przyszedł maj, to początek tzw. sezonu urlopowego. Trwa on zwyczajowo od maja do października. Przez te pół roku zmieniają się ceny lotów, pobytu, ale i także (choć niekoniecznie) pogoda. Warto jest też wiedzieć, kiedy przygotowywać się do urlopu i kiedy kupić bilet na lot w interesujące nas miejsce.

Jak przygotować się na wakacje za granicą?

Internet jest pełny tricków i różnego rodzaju porad dotyczących tego, jak, gdzie i kiedy szukać najtańszego lotu na wakacje, zarówno w Europie, jak i poza nią. Czy są prawdziwe? Niekoniecznie. Jeśli są jakieś różnice w cenach, są one marginalne i w dużej skali to żadna oszczędność. A jak oszczędzić?

Kiedy kupować bilety na wakacyjny lot?

Wiele osób ma przeświadczenie, że im wcześniej wykupimy lot na wakacje, tym lepiej. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, nie polecamy robić tego na ostatnią chwilę. Jednak jest pewien czas, w którym możemy stosunkowo najtaniej kupić taki lot. Jeśli planujemy wczasy w lipcu w Europie, to najlepiej bilet wykupić na 5 tygodni przed planowanym wylotem. Nie polecamy kupować bezpośrednio przed, lub na ok. 10 miesięcy, zanim polecimy na wczasy. Jeśli chcemy lecieć poza Stary Kontynent, wtedy najlepiej robić to mniej więcej 9 miesięcy przed. Jeśli chcemy wakacji zimą, to warto jest patrzeć na oferty na około tydzień-dwa przed.

Czy dzień tygodnia ma znaczenie?

Zależy, na jaką skalę popatrzymy. Jeśli zależy nam na niewielkiej oszczędności, to najlepiej kupować bilety w czwartki, środy i piątki (w kolejności od najtańszego dnia). Nie polecamy kupować takim osobom biletów w niedziele. Jeśli ktoś myślał o większych oszczędnościach, to dzień tygodnia nie ma żadnego znaczenia. Są to różnice rzędu 30 złotych, między najdroższą niedzielą, a najtańszym czwartkiem.

Zobaczcie letnie atrakcje w Poznaniu

Chcę by moja wnuczka jeździła na wakacje jak inne dzieci