Edukacja

Jak zmienia się szkoła na os. Sobieskiego? Czy będzie lepsza, niż w kontenerach? [ZDJĘCIA]

Na poznańskim Piątkowie trwa remont Szkoły Podstawowej numer 68. na os. Jana III Sobieskiego. Prace trwają zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jest on poddany gruntownemu remontowi. Dokonano już większości prac związanych z rozbiórką. Budynek od lat wymagał generalnego remontu. Uczniowie obecnie uczą się w budynku kontenerowym na terenie podwórka innej ze szkół.

Uczniowie mają lekcje w kontenerach

We wrześniu informowaliśmy Was o uczniach, którzy uczęszczają do szkoły w kontenerach. To uczniowie Szkoły Podstawowej numer 68. Ich szkoła znajduje się teraz na podwórku Szkoły Podstawowej numer 27 w blaszanych kontenerach. Prawdopodobnie już od nowego roku szkolnego dzieci wrócą do wyremontowanego budynku na os. Sobieskiego.

Trwa remont szkoły na os. Sobieskiego

Poznańskie Inwestycje Miejskie pokazały efekty remontu szkoły przy osiedlu Sobieskiego. - Za nami większość prac rozbiórkowych. Od wakacji w budynku szkoły demontowane lub wyburzane było niemal wszystko: ściany działowe, podłogi, drzwi, okna i pozostałe stare elementy, które zostaną zastąpione nowymi. Wykonawca do tej pory zaizolował fundamenty i ocieplił dach. Przystąpił już do prac dekarskich, trwa także montaż nowej stolarki okiennej i układanie instalacji – powiedział Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zmiany w środku i na zewnątrz

Budynek remontowany jest zarówno w środku i na zewnątrz. Już 2 lata temu oddano do użytku przybudówkę do szkoły. Szkoła ma dzięki temu nową salę gimnastyczną. W tej części znajdują się również sale dydaktyczne, a także biblioteka, oraz inne gabinety. Szkoła ma być przystosowana do współczesnych standardów, ocieplona i z odpowiednimi zabezpieczeniami przed pożarem i dla bezpiecznej ewakuacji dzieci.

Zobaczcie efekty remontu!

Ocieplenie i wykończenie ścian zewnętrznych. Szkoła budowania.