W tym roku z powodu pandemii jarmark przybierze charakter kiermaszu handlowego (na podobnej zasadzie przez cały okres pandemii funkcjonują poznańskie targowiska na wolnej przestrzeni). Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną, aby uniknąć większych skupisk ludzi, trzeba było zrezygnować z wydarzeń kulturalnych.
W przedświąteczny nastrój poznaniaków i turystów wprowadzą wielkanocne dekoracje i instalacje. Na Starym Rynku stanie prawie 4-metrową palma wielkanocna, wiklinowy zając gigant i ścianka, na tle której będzie można zrobić sobie pamiątkową świąteczną fotografię. Drewniane domki handlowe i stoiska wystawców przybrane zostaną kolorowymi wstążkami i wyglądającymi zza węgła zajączkami
wylicza Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.
Jarmark Wielkanocny Poznań 2021: Godziny otwarcia, do kiedy działa?
Stragany handlowe znów zapełnią się unikatowymi wyrobami rękodzielniczymi o charakterze ludowym, takimi jak: ceramiczne ozdoby wielkanocne (jajka, kury, zające), biżuteria - ręcznie haftowana lub z żywicy jubilerskiej, drewniane i ręcznie malowane przedmioty galanteryjne, upominki, zające z siana, koszyki wiklinowe, pisanki i kraszanki wykonywane w różnych technikach zdobienia, bazie i palmy ozdobne, dekoracje świąteczne na stół, serwetki do wielkanocnych koszyczków czy ręcznie toczona na kole ceramika.
Poznańskie Pogotowie Społeczne zaprezentuje również bogatą ofertę rękodzieła wykonanego przez swoich podopiecznych. Będą to wyroby decupage o tematyce wielkanocnej, np. ręcznie szyte dekoracje świąteczne, ozdoby, maskotki, śliniaczki, torby.
Na Starym Rynku będzie można również zaopatrzyć się w najrozmaitsze rodzaje alkoholi- począwszy od likierów, nalewek, wódek smakowych, destylatów, przez miody pitne, śliwowice, aż po polskie wina ekologiczne.
Jarmark Wielkanocny rozpocznie się w sobotę, 20 marca i potrwa ponad tydzień - do 28 marca. Stoiska handlowe będą czynne codziennie, od godziny 11:00 do 19:00 lub do "ostatniego" klienta.