Park imienia Świętego Jana Pawła II ma już ponad 50 lat!
Park imienia Świętego Jana Pawła II powstał w 1970 roku. Na początku był gruzowiskiem ze zniszczonymi elementami Poznania podczas II wojny światowej. Nazwany imieniem papieża Polaka na pamiątkę mszy, którą odprawił na tym terenie 41 lat temu mszę beatyfikacyjną Urszuli Ledóchowskiej, na której zgromadziło się blisko milion wiernych. To było największe zgromadzenie w historii Poznania. Dzisiaj to jeden z najpopularniejszych poznańskich parków i miejsce spotkań, oraz wypoczynku dla mieszkańców Wildy i okolic.
Co znajdziemy w parku im. Świętego Jana Pawła II
Park pod imieniem papieża Polaka ma łącznie 20 hektarów powierzchni. Na jego terenie znajduje się: krzyż papieski, pod którym podczas mszy w 1983 roku pojawiły się setki tysięcy wiernych, a dzisiaj odbywają się tam cykliczne nabożeństwa. Jest tam teren dawnej elektrowni wildeckiej, pomnik pyry, czy rekreacja sportowa dla dzieci i osób dorosłych. Park został w 2008 roku gruntownie zmodernizowany. Odbywają się tam także różnego rodzaju imprezy (w tym Juwenalia Poznania).
Park im. św. Jana Pawła II jesienią
Jesień, to bez wątpienia czas, w którym warto zwiedzać parki. Zwłaszcza, gdy jest ciepło i słonecznie. Ostatnie cieplejsze promienie słoneczne, zapach opadających liści, lub świeżo ściętej, po raz ostatni w sezonie trawy potrafi zachwycić. Ponadto to idealna sceneria do robienia przepięknych plenerowych zdjęć. Najlepiej widać to mniej więcej od połowy października do połowy listopada, gdy na drzewach mamy różnokolorowe liście, a na ziemi, wśród traw i chodników tworzą się liściaste, wielobarwne dywany.
Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia z parku im. św. Jana Pawła II
Polecany artykuł: