Inwestycje

Już wkrótce szkoła na Piątkowie będzie dostępna dla uczniów! Prace postępują wzorcowo!

Uczniowie szkoły w kontenerze już z nowym rokiem szkolnym wrócą do swoich starych klas. Będą one jednak bardzo odmienione po remoncie, unowocześnione i dostosowane dla uczniów. Poznańskie Inwestycje Miejskie pochwaliły się postępami prac przy Szkole Podstawowej numer 68 na osiedlu Sobieskiego na Piątkowie w Poznaniu.

Gruntowny remont szkoły na Piątkowie

O remoncie Szkoły Podstawowej numer 68 z Oddziałami lntegracyjnymi i Specjalnymi na Piątkowie w Poznaniu pisaliśmy już kilkukrotnie. Remont trwa od początku wakacji 2023 roku i potrwa do końca wakacji 2024. Już 2 września 2024 roku dzieci rozpoczną nowy rok szkolny w wyremontowanym budynku.

Postępy podczas remontu szkoły

O postępach w pracach wykończeniowych remontu podstawówki informują Poznańskie Inwestycje Miejskie. - W ostatnich tygodniach wykonawca koncentrował się na pracach wewnątrz budynku. Wśród nich można wymienić tynkowanie i malowanie ścian, układanie wykładzin, montaż drzwi, instalację oświetlenia. Wyposażane w nową ceramikę sanitarną są również toalety, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poza pracami wykończeniowymi, w najbliższym czasie wykonawca będzie się zajmował zagospodarowaniem terenu wokół szkoły. To przede wszystkim budowa placu zabaw oraz nasadzenia roślin, a także prace porządkowe - informują w komunikacie przedstawiciele PIM.

Uczniowie wrócą z kontenerów do szkoły

We wrześniu pokazywaliśmy Wam, jak uczniowie sześćdziesiątki ósemki przenieśli się tymczasowo do kontenerów na podwórku SP numer 27. Od 2 września 2024, gdy prace się skończą, będą mogli oni wrócić do siebie, do całkowicie nowych, wyremontowanych i dostosowanych dla nich pomieszczeń.

Zobaczcie zdjęcia z postępów prac

Short - Poranek - Szwedzkie Szkoły | Eska Rock