Adwokat

i

Autor: pixabay.com

Kilkuset adwokatów i aplikantów pomoże uchodźcom wojennym z Ukrainy!

2022-03-04 17:38

Okręgowa Rada Adwokacka ruszyła z bezpłatną pomocą prawną. Z godziny na godzinę chętnych do pomocy jest coraz więcej.

Teraz wszyscy przechodzą szkolenia - mówi adwokat Piotr Ruszkiewicz - koordynator do spraw pomocy dla obywateli Ukrainy przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu.

Współpracujemy z Okręgową Radą Adwokacką w Lublinie czy w Rzeszowie, którzy na bieżąco nas informują z jakimi problemami się borykają, z jakimi pytaniami ze strony uchodźców muszą się mierzyć, w jaki sposób pomagać. To jest obszar naszego szkolenia. W ostatnich dniach jest bardzo intensywny.

Adwokaci i aplikanci wesprą też urzędy pracy, które będą zatrudniać uchodźców.

Nawet nawiązaliśmy współpracę z jedną z agencji pracy, która słysząc to co się dzieję wokół Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu, sama się do nas zgłosiła. Zaproponowała pomoc polegającą na tym, że nie tylko są w stanie zapewnić prace obywatelom Ukrainy, ale są w stanie również pomóc w zakwaterowaniu.

Ukraińcy będą mogli otrzymać pomocą prawną także poza Poznaniem, między innymi w Pile, Koninie, Wrześni, Jarocinie czy Wałczu. W tych miejscowościach zostali wyznaczeni koordynatorzy lokalni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Posłuchaj całej rozmowy z Piotrem Ruszkiewiczem z Okręgowej Rady Adwokackiej
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?